Wrocław: Prawie 8 tysięcy osób zamieszka w lokalach Murapolu przy Buforowejźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Prawie 8 tysięcy osób zamieszka w lokalach Murapolu przy Buforowej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Do Małej i Nowej Toskanii, na granicy Wojszyc i Jagodna, wprowadziło się już ponad cztery tysiące lokatorów. Nieco mniej wrocławian zamieszka w przygotowywanym projekcie na 1200 mieszkań. Deweloper z Bielska-Białej mógł powiększyć planowaną inwestycję dzięki zakupowi kolejnej nieruchomości, za 6,5 miliona złotych netto.
Murapol S.A. sfinalizował dzisiaj, 26 lutego, zakup nieruchomości przy ulicy Buforowej, o której pisaliśmy w styczniu. Było to możliwe dzięki spełnieniu się warunku zawartego w umowie przedwstępnej dotyczącego uzyskania pozwolenia na budowę na sąsiednich działkach. 
Deweloper zapłacił za grunt o powierzchni 0,45 ha 6,5 mln zł netto. Dzięki niemu powiększy planowany projekt mieszkaniowy o około 120 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 6 tys. mkw. Docelowo na osiedle złoży się ponad 1200 mieszkań o pow. ok. 52,4 tys. mkw. Ma na nim zamieszkać 3,6 tys. osób.

Ponad 4 tysiące wrocławian już postawiło w tym rejonie na Murapol 

Murapol zapewnił już w dwóch inwestycjach, Małej Toskanii i Nowej Toskanii, miejsce dla 4,2 tys. mieszkańców (ponad 1400 lokali). Ponadto realizuje w okolicy, przy ul. Klasztornej, apartamenty Klasztorna. Dostępnych będzie 278 mieszkań. Wszystkie znalazły już swoich właścicieli.
Od kilku lat sukcesywnie realizujemy kolejne inwestycje w rejonie ulicy Buforowej we wrocławskich Wojszycach, gdyż obserwujemy duże zainteresowanie ze strony klientów mieszkaniami oferowanymi w tej części miasta – wyjaśnia Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. – Finalizacja prac trwającej od ubiegłego roku przebudowy ulicy Buforowej oraz planowane wydłużenie linii tramwajowej dodatkowo zwiększą atrakcyjność tej lokalizacji z punktu widzenia potencjalnych mieszkańców.
REKLAMA

Buforowa kusi inwestorów

Nieruchomości zlokalizowane wzdłuż ul. Buforowej przyciągają coraz to nowych deweloperów. W styczniu donosiliśmy, że w tej okolicy planuje inwestować także Atal S.A.
Ponadto Robyg Development Sp. z o.o. wprowadził do sprzedaży osiedle Na Jagodnie. W ramach niego powstanie docelowo około 900 lokali mieszkalnych.
Z pierwszą inwestycją w tej okolicy wystartował również Vantage Development S.A. W pierwszym etapie Buforowej 89 buduje ponad 100 mieszkań. Docelowo zrealizuje ich przeszło 400.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA