DODAJ

Poznań: Murapol chce kupić grunt na Nowym Mieście pod ponad 600 mieszkań

Poznań
Poznań: Murapol chce kupić
Mariusz Bartodziej
2019-10-09 07:30:59
Ogólnopolski deweloper z Bielska-Białej przygotowuje kolejną inwestycję w stolicy Wielkopolski. Planuje sfinalizować zakup grunt w ciągu półtora roku. Zrealizuje na nim trzy budynki wielorodzinne o łącznej powierzchni użytkowej prawie 30 tysięcy metrów kwadratowych.

Murapol S.A. zawarł wczoraj, 8 października, przedwstępną umowę na zakup nieruchomości położonej na poznańskim Nowym Mieście. Jej powierzchnia wynosi ponad 2,5 ha. Deweloper zamierza zawrzeć przyrzeczone porozumienie do 31 marca 2021 roku. Planuje realizację trzech budynków wielorodzinnych o pow. użytkowej wynoszącej w sumie około 28 tys. mkw. Znajdzie się w nich przeszło 600 mieszkań. Inwestycja będzie wyposażona w pakiet antysmogowy oraz system umożliwiających zastosowanie rozwiązań smart home.

Z uwagą śledzimy dynamiczny rozwój poznańskiego rynku mieszkaniowego oraz rosnący popyt na lokale kupowane zarówno na użytek własny, jak i w celach inwestycyjnych – komentuje Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. – To właśnie Poznań jest miastem, w którym odnotowano mieszkaniowy boom w pierwszym kwartale br., a analitycy prognozują dalsze wzrosty zarówno pod względem wielkości oferty, jak i jej komercjalizacji.

Oferta Murapolu w stolicy Wielkopolski obejmuje trzy inwestycje: Murapol Malta (przy ul. Dymka), Murapol Nowe Miasto (przy ul. Wagrowskiej) oraz Murapol Nowy Poznań (przy ul. Karpiej). Zamieszka w nich przeszło 2,4 tys. osób. Deweloper przygotowuje już kolejne osiedla, na które złoży się ok. 1,8 tys. mieszkań.