Wrocław: Przy Stawach Leśnickich powstanie nowy budynek handlowy. Wśród innych dyskontówfot. Archicom

Wrocław: Przy Stawach Leśnickich powstanie nowy budynek handlowy. Wśród innych dyskontów

REKLAMA
W okolicy zbiegu ulic Średzkiej i Trzmielowickiej znajdują się już cztery markety: dwie Biedronki, Aldi oraz Lidl. Deweloper Da-Sa z Zielonej Góry przygotuje się do budowy kolejnego obiektu handlowego, tuż przy Stawach Leśnickich.
Przedsiębiorstwo Budowlane Da-Sa Piotr Czyżewski Dariusz Sanojca Sp. j. złożyło 10 lipca wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowego przy ul. Średzkiej 59 we wrocławskiej Leśnicy. W tej okolicy znajdują się już dwie Biedronki, Aldi oraz Lidl. Nowy sklep ma powstać na działce nr 8/4, o powierzchni 7 161 mkw. Za projekt odpowiada Paweł Kochański Pracownia Architektoniczna Paf z Zielonej Góry.
Firma Da-Sa zajmuje się, jak o sobie pisze, wykonywaniem prac termomodernizacyjnych, remontem zabytkowych obiektów ze zmianą ich przeznaczenia na mieszkaniowe, a także budową dyskontów spożywczych dla sieci Biedronka. Zrealizowała ich już 28. Jeronimo Martins Polska S.A. nie potwierdza jednak otwarcia swojego kolejnego sklepu.
Co do zasady nie informujemy z wyprzedzeniem o planach związanych z rozwojem sieci placówek Biedronki – słyszymy w biurze prasowym. – Stale analizujemy rynek i podejmujemy optymalne decyzje z punktu widzenia naszych klientów.
REKLAMA
UM Wrocławia

Setki nowych mieszkań na wynajem

W tym rejonie przybędzie w kolejnych latach setek, jeśli nie tysięcy mieszkańców, m.in. za sprawą Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. Chce jeszcze w tym roku rozpocząć budowę osiedla TBS Leśnica IX w rejonie ul. Dolnobrzeskiej, Błońskiej i Uraskiej, przy parku Leśnickim. Na ponad trzech hektarach zamierza postawić kilkanaście dwupiętrowych budynków wielorodzinnych. Znajdzie się w nich przeszło 300 mieszkań i lokali usługowych. Inwestor zainwestuje w odnawialne źródła energii. O szczegółach pisaliśmy w tym miesiącu.
materiały inwestora

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Locher(gość)
Niech lepiej wybuduja przedszkola, to skandal.
REKLAMA