Wrocław: PSG Deweloper chce zbudować budynki hotelowe w sąsiedztwie AOWźródło: UM Wrocławia

Wrocław: PSG Deweloper chce zbudować budynki hotelowe w sąsiedztwie AOW

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Trzebnicka firma przygotowuje inwestycję przy ulicy Rakietowej na Muchoborze Wielkim. Wpierw starała się o zgodę na realizację jednego obiektu z mieszkaniami pod wynajem, a teraz na zespół tego typu budowli.
PSG Deweloper Sp. z o.o. Sp. k. złożył 8 lipca wniosek o pozwolenie na budowę zespołu obiektów hotelowych (tj. z lokalami inwestycyjnymi) przy ul. Rakietowej na Muchoborze Wielkim, tuż obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Ma powstać na działkach nr 10/2 oraz 10/4, o łącznej powierzchni 6 344 mkw. Projekt przygotowuje Mańczak Studio.
To druga próba inwestora z Trzebnicy. 2 maja wnioskował o wydanie zgody na realizację budynku hotelu o kubaturze 20,6 tys. metrów sześciennych. Uzupełnił braki formalne, ale 3 czerwca wycofał dokumentację.
UM Wrocławia

Magistrat sprzeda tereny przy Rakietowej

Sąsiednia parcela nr 11, położona przy ul. Rakietowej 12, należy do miasta. Jest przygotowywana do zbycia. Jej powierzchnia wynosi 1 880 mkw. Plan miejscowy przewiduje na niej zabudowę usługową (biura, handel, czy obiekty hotelowe).
REKLAMA
UM Wrocławia
Pod młotek trafią również inne działki przy ul. Rakietowej, o nr 2/3, 3/1, 4/2 oraz 5/2 (w sumie 2,47 ha). Są przeznaczone pod aktywność gospodarczą.
UM Wrocławia

Mieszkania w budowie i w planach

W okolicy rozmaici deweloperzy przygotowują bądź realizują już również typowe inwestycje mieszkaniowe. W lutym informowaliśmy, że DR Developer Sp. z o.o. ma już pozwolenie na budowę przy ul. Gagarina budynku wielorodzinnego.
Duże osiedle powstanie pomiędzy ul. Gagarina a Kunickiego. Projekty Deweloperskie Hossanova Sp. z o.o. Sp. k. realizują tam dwuetapowe Zielone Miasto. Postawią docelowo ponad 30 budynków wielorodzinnych. Na początek zbudują 16 z blisko 180 mieszkaniami o metrażach do prawie 80 mkw. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.


Nowy obiekt mieszkalny zrealizuje też, przy ul. Stanisławowskiej, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., o czym donosiliśmy w styczniu. Budowę poprzedzą wyburzenia.

Za to przy ul. Mińskiej prace prowadzi Echo Investment S.A. Stacja 3.0 obejmie docelowo niespełna 240 mieszkań. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.Do tego dojdzie planowane przez Poldevelopment Sp. z o.o. osiedle Alphaville na Roślinnej. To kompleks dwóch willi miejskich z kilkunastoma lokalami. Opisywaliśmy go w sierpniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA