DODAJ

Wrocław: Kilkuhektarowy teren blisko obwodnicy Leśnicy trafi w prywatne ręce

Wrocław
Wrocław: Kilkuhektarowy teren blisko
Mariusz Bartodziej
2020-01-28 13:56:50
Na gruncie rolnym na Jerzmanowie, wartym niemal sześć milionów złotych, inwestor będzie mógł zbudować m.in. biura, magazyny lub fabryki. Miasto chce sprzedać jeszcze kilkanaście hektarów przy ulicy Piołunowej.

Prezydent miasta przedstawił 2 stycznia wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Chodzi o teren przy ul. Piołunowej na Jerzmanowie, w pobliżu alei Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Powierzchnia działek nr 3/3, 6 i 7/2 wynosi 2,9414 ha. Cena wywoławcza w planowanym przetargu wyniesie 5 mln 885 tys. zł netto.

Niezbędna będzie budowa kosztem i staraniem inwestora infrastruktury drogowej w zakresie jezdni, jednostronnego chodnika, odwodnienia, oświetlenia i MTK od działki nr 6 do ulicy Piołunowej – informują urzędnicy.

Nieruchomość jest przeznaczona w planie miejscowym m.in. pod naukę, usługi i aktywność gospodarczą. Inwestor może więc zbudować hotel, biurowiec, magazyn, bazę budowlaną, czy wielkopowierzchniowy obiekt handlowy. Nowe budynki sięgną maksymalnie 23 m.

UM Wrocławia


Więcej przetargów w planach

Magistrat przygotowuje do zbycia jeszcze większy obszar o podobnym przeznaczeniu przy tej samej ulicy, bliżej ul. Zakopiańskiej (obok Zakładów Chemicznych Złotniki). Dwie z nich, o powierzchni w sumie 4,3611 ha, znajdują się w obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Jedna to parcela nr 38/1, a na drugą składają się trzy działki – przede wszystkim ta o nr 38/2.

UM Wrocławia


Do tego dochodzi teren tuż przy zakładach chemicznych (m.in. parcele nr 13 i 15). Jego pow. wynosi 9,7329 ha. Urzędnicy nie wyznaczyli jeszcze cen wywoławczych ani terminów i rodzajów przetargów.

UM Wrocławia


Ruszy budowa Alei Stabłowickiej

Miasto oddało do użytku w październiku 2018 roku pobliską obwodnicę Leśnicy. Planuje dalszą rozbudowę sieci komunikacyjnej w tej części Wrocławia. W grudniu donosiliśmy, że Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. ogłosiły postępowanie na budowę Osi Zachodniej. Zamówienie obejmuje m.in. realizację jednojezdniowej Alei Stabłowickiej, rozbudowę części ul. Kosmonautów do układu dwujezdniowego oraz utworzenie nowej ulicy wraz z pętlą autobusową.

materiały inwestora