Wrocław: Kilkuhektarowy teren blisko obwodnicy Leśnicy trafi w prywatne ręceźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Kilkuhektarowy teren blisko obwodnicy Leśnicy trafi w prywatne ręce

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Na gruncie rolnym na Jerzmanowie, wartym niemal sześć milionów złotych, inwestor będzie mógł zbudować m.in. biura, magazyny lub fabryki. Miasto chce sprzedać jeszcze kilkanaście hektarów przy ulicy Piołunowej.
Prezydent miasta przedstawił 2 stycznia wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Chodzi o teren przy ul. Piołunowej na Jerzmanowie, w pobliżu alei Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Powierzchnia działek nr 3/3, 6 i 7/2 wynosi 2,9414 ha. Cena wywoławcza w planowanym przetargu wyniesie 5 mln 885 tys. zł netto.
Niezbędna będzie budowa kosztem i staraniem inwestora infrastruktury drogowej w zakresie jezdni, jednostronnego chodnika, odwodnienia, oświetlenia i MTK od działki nr 6 do ulicy Piołunowej – informują urzędnicy.
Nieruchomość jest przeznaczona w planie miejscowym m.in. pod naukę, usługi i aktywność gospodarczą. Inwestor może więc zbudować hotel, biurowiec, magazyn, bazę budowlaną, czy wielkopowierzchniowy obiekt handlowy. Nowe budynki sięgną maksymalnie 23 m.
UM Wrocławia

Więcej przetargów w planach

Magistrat przygotowuje do zbycia jeszcze większy obszar o podobnym przeznaczeniu przy tej samej ulicy, bliżej ul. Zakopiańskiej (obok Zakładów Chemicznych Złotniki). Dwie z nich, o powierzchni w sumie 4,3611 ha, znajdują się w obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Jedna to parcela nr 38/1, a na drugą składają się trzy działki – przede wszystkim ta o nr 38/2.
REKLAMA
UM Wrocławia
Do tego dochodzi teren tuż przy zakładach chemicznych (m.in. parcele nr 13 i 15). Jego pow. wynosi 9,7329 ha. Urzędnicy nie wyznaczyli jeszcze cen wywoławczych ani terminów i rodzajów przetargów.
UM Wrocławia

Ruszy budowa Alei Stabłowickiej

Miasto oddało do użytku w październiku 2018 roku pobliską obwodnicę Leśnicy. Planuje dalszą rozbudowę sieci komunikacyjnej w tej części Wrocławia. W grudniu donosiliśmy, że Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. ogłosiły postępowanie na budowę Osi Zachodniej. Zamówienie obejmuje m.in. realizację jednojezdniowej Alei Stabłowickiej, rozbudowę części ul. Kosmonautów do układu dwujezdniowego oraz utworzenie nowej ulicy wraz z pętlą autobusową.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA