Wrocław: Willowa Aleja Maślice – Instytut Budownictwa realizuje domy na zachodzie miasta źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Willowa Aleja Maślice – Instytut Budownictwa realizuje domy na zachodzie miasta

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Przy ulicy Porajowskiej powstanie osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Budowa ruszy za nieco ponad miesiąc.

– Willowa Aleja na Maślicach to czternaście przestronnych segmentów o powierzchni od 132 do 136 metrów kwadratowych, posadowionych na działkach o powierzchni od 132 do 135 metrów kwadratowych – mówi Marek Kaszuba z Instytutu Budownictwa.
Deweloper podzielił inwestycję na cztery etapy, które będzie realizował jednocześnie. Zacznie budowę w kwietniu.
Materiały inwestora

Proces administracyjny

Instytut Budownictwa Sp. z o.o. miał otrzymać na przełomie stycznia i lutego prawomocne pozwolenia na rozpoczęcie prac budowlanych. Pozytywne decyzje dostał w grudniu ubiegłego roku.
Deweloper złożył 21 września cztery wnioski o pozwolenie na budowę. Dwa z nich dotyczą realizacji ośmiu budynków jednorodzinnych z garażami w zabudowie bliźniaczej (łączna kubatura podana w pierwszym wniosku wynosi niemal 2,5 tys. metrów sześciennych, a w drugim prawie 1,9 tys.). W pozostałych jako nazwa zamierzenia inwestor wpisał budowę zespołu budynków jednorodzinnych z garażami w zabudowie bliźniaczej (kubatura w obu dokumentach to ponad 1,2 tys. metrów sześciennych). Projekt całego osiedla przygotował Łukasz Brach z Pracowni Projektowej Brach.
Materiały inwestora
Wszystkie wnioski dotyczą przedsięwzięcia realizowanego na działce nr 38/11 znajdującej się przy ul. Porajowskiej. Magistrat sprzedał teren o powierzchni blisko 4 tys. mkw. w styczniu ubiegłego roku. Cena wywoławcza wynosiła 882 tys. zł netto, a nowy właściciel zaoferował 922 tys. zł.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Instytut Budownictwa zrealizował już m.in. osiedle Willowa Aleja w południowej części miasta. Budowę dwudziestu domów w zabudowie szeregowej przy ul. Jasnej/Wysokiej zakończył w 2013 roku.
fot. alsen strasse 67
fot. alsen strasse 67

Sąsiednie działki szykowane do sprzedaży

Magistrat planuje przekazać w prywatne ręce działki znajdujące się tuż obok planowanej inwestycji. Takiej decyzji sprzeciwiają się radni z Maślic, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu.
Radni złożyli 20 lutego wniosek o rezygnację ze sprzedaży działek znajdujących się blisko zbiegu ulic Porajowskiej i Rędzińskiej. Swoje stanowisko uzasadniają czterema argumentami.
Działka przy ul. Porajowskiej mieści się blisko kolektora ściekowego Odra i nieprzyjemnych wyziewów z wywietrzników, co jest i będzie nieustającym problemem dla nieświadomych tego stanu mieszkańców – wyjaśniają.
Dodają, że w kwartale ul. Maślickiej i Rędzińskiej oraz alei Śliwowej powstaje kilka osiedli wielorodzinnych, a mieszkańcom brakuje w tym rejonie terenów zielonych. Ich zdaniem wyziewy powinny zostać wyeliminowane poprzez odpowiednią konserwację wywietrzników i kominów. Wówczas pas zieleni ciągnący się wzdłuż kolektora stanowiłby element "zielonej tętnicy osiedla".
Wrocław jako kandydat do Zielonej Stolicy Europy powinien zachować jak najwięcej terenów zielonych w tkance miasta. Terenów, które gwarantują jakość życia mieszkańcom, tym obecnym i nowym – tłumaczą radni z Maślic.
Magistrat poinformował 8 lutego o zamiarze sprzedaży niezabudowanych działek nr 38/7, 38/8, 38/9 oraz 39/10 o łącznej powierzchni 2542 mkw. Są przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną, biura i drobne obiekty usługowe.
UM Wrocławia

Po przeciwnej stronie zabudowa szeregowa

Przy ulicy Porajowskiej inwestycję prowadzi również Zyg-Bud Deweloper Sp. z o.o. Sp.k., o czym pisaliśmy w ubiegłym roku.
Apartamenty Maślice to osiedle domów szeregowych, w których znajdzie się 48 mieszkań. Będzie się składać docelowo z sześciu budynków. Trzy z nich mają powstać w ramach drugiego i trzeciego etapu.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA