Na Maślicach wyrosną kolejne bliźniakiźródło: UM Wrocławia

Na Maślicach wyrosną kolejne bliźniaki

Wrocław
REKLAMA
Good Point Maślicka 201 – tak ma się nazywać osiedle domów jednorodzinnych zlokalizowane w zachodniej części miasta, pomiędzy ulicami Kozią i Brodzką.
Inwestorem jest spółka celowa Good Point Development Sp. z o.o., powołana w sierpniu 2017 roku. Jak dotąd zostały złożone dwa wnioski o pozwolenie na budowę zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej z garażami. Pierwszy 18 września, drugi – 30 października. Oba czekają na rozpatrzenie. Osiedle ma powstać na działce nr 4, o powierzchni blisko 6 tys. mkw.
UM Wrocławia
Domy mają mieć powierzchnię od 100 do 130 mkw., z ogródkami do 140 mkw. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w 2017 roku. Ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2018 roku.
Za projekt architektoniczny odpowiada Artur Dorożyński współwłaściciel biura Dorożyńscy Pracownia Architektury. Posiada już doświadczenie przy inwestycjach mieszkaniowych jednorodzinnych, wielorodzinnych, biurowych, czy hotelowych.

Deweloperzy stawiają na Maślice

Na terenie tego zachodniego osiedla powstają bądź są planowane liczne inwestycje mieszkaniowej. Przy samej ulicy Maślickiej firma Omega Buildings Sp. z o.o. Sp. k. buduje w trzech etapach Osadę Kolorową.
To zespół sześciu trzykondygnacyjnych budynków w niskiej zabudowie wielorodzinnej, w których znajdzie się 333 mieszkań. Osiedle nie będzie ogrodzone. Pierwszy etap, budynki C i D, ma być gotowy jesienią 2018 roku.
REKLAMA
http://www.osadakolorowa.pl/
Osiedle Familia będzie położone w obrębie ulic Łomżyńskiej, Ciechanowskiej i Nałęczowskiej. Projekt obejmuje budowę domów w zabudowie bliźniaczej wraz drogami wewnętrznymi, placem zabaw, zewnętrzną siłownią. Realizacja będzie przebiegać w kilku etapach. Łącznie zaprojektowano 148 domów jednorodzinnych. Inwestycję podzielono na 6 faz inwestycyjnych.
W ramach osiedla powstaną m. in. alejki wewnętrzne z nasadzeniami zieleni, plac zabaw, zewnętrzną siłownię. Domy mają powierzchnię od 101 do 150 mkw.
jarmark
Przy ulicy Łomżyńskiej swoje osiedle wybuduje spółka KP Investment Maślice 1, należąca do wrocławskiego dewelopera Incepti Development. Na początku stycznia otrzymała pozwolenie na budowę 30 budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie bliźniaczej.
Łączna kubatura wszystkich budynków wynosi 16 030 m3. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada architekt Artur Toboła z pracowni architektonicznej GIRD Architekci z Wrocławia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA