[Wrocław] Na Maślicach pomiędzy ulicami: Maślicką, Rędzińską i Turoszowską powstanie kolejne nowe osiedle mieszkaniowe?

[Wrocław] Na Maślicach pomiędzy ulicami: Maślicką, Rędzińską i Turoszowską powstanie kolejne nowe osiedle mieszkaniowe?

Orzech
Orzech
REKLAMA
W dniu 13 lutego 2017 roku do Urzędu Miejskiego we Wrocławiu został złożony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z garażami podziemnymi na działkach nr 19/7, 50/8 AM 22, obręb Maślice we Wrocławiu". Są to dwie duże działki na terenie pomiędzy ulicami: Maślicką, Rędzińską i Turoszowską.Nie jest znana nazwa inwestora. Wniosek został złożony przez osobę fizyczną, której dane Urząd Miejski nie upublicznił na swoich stronach internetowych.
Według przybliżonych wyliczeń, jakie sporządził portal Investmap.pl, a które zostały oparte o dostępne informacje o nowych, planowanych inwestycjach na Maślicach oraz o informacje o sprzedanych przez miasto i prywatnych właścicieli działek na tym wrocławskim osiedlu - w ciągu najbliższych 2-3 lat na Maślicach powstanie około 1200-1400 nowych mieszkań - tak w budynkach wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych. A jak widać kolejne działki są lub będą w najbliższych tygodniach sprzedawane. Do nowych inwestycji mieszkaniowych należy dodać nowe inwestycje handlowe, usługowe i biurowe.
Pytanie pozostaje jedno: jak wytrzyma to słabo rozwinięty układ drogowy i słaba komunikacja miejska obsługująca ten rejon Wrocławia? Investmap.pl będzie się starał na bieżąco śledzić wszelkie nowe inwestycje planowane na Maślicach i informować o nich.
http://ukosne.gis.um.wroc.pl
http://ukosne.gis.um.wroc.pl
Zdjęcia: http://ukosne.gis.um.wroc.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA