Mieszkańcy Maślic sprzeciwiają się lokalizacji myjni samochodowejźródło: UM Wrocławia

Mieszkańcy Maślic sprzeciwiają się lokalizacji myjni samochodowej

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Hałas, blokada skrzyżowania i spadek wartości sąsiednich nieruchomości – m.in. tego obawiają się maśliczanie w związku z planowaną budową myjni samochodowej przy ulicy Maślickiej 104, blisko zbiegu z Brodnicką.
Rada Osiedla Maślica złożyła 3 stycznia w Departamencie Architektury i Rozwoju pismo, w którym negatywnie zaopiniowała lokalizację pod planowaną budowę myjni samochodowej. Postępowanie w sprawie warunków zabudowy dla tej inwestycji zostało wszczęte 10 lipca 2017 roku. Miałaby powstać na działce numer 329 o powierzchni ponad 1500 mkw.
UM Wrocławia

Skrzyżowanie i tak już dość ruchliwe

Lokalizacja myjni przy skrzyżowaniu Brodnickiej z Maślicką spowoduje w godzinach szczytu komunikacyjnego blokadę skrzyżowania przez oczekujące w kolejce do myjni pojazdy – twierdzą radni.
Dodają, że przy "dość ruchliwym skrzyżowaniu" znajdują się już kwiaciarnia, sklep ogólnospożywczy oraz przystanek autobusowy z dwoma przejściami dla pieszych. – Ponadto planowane jest w tym roku wykonanie koncepcji remontu ul. Maślickiej oraz poprowadzenia linii tramwajowej, co w połączeniu z trwającą rozbudową mieszkaniową osiedla dodatkowo spotęguje ruch pieszych oraz pojazdów w tym miejscu.
REKLAMA
FB

Hałas i zaburzenie spokoju

Hałas w wyniku korzystania z myjni ma poważnie zakłócać spokój okolicznych mieszkańców. Dodatkowo, zdaniem przedstawicieli RO, będzie ona emitować "światło z neonów oraz pył wodny z chemikaliami" na sąsiednie budynki. – Lokalizacja myjni samochodowej zakłóci ład przestrzenny i stworzy kolejne miejsce na Maślicach opierające się na konfilkcie przestrzennym oraz społecznym – oceniają radni. 
Obawiają się również spadku cen sąsiedzkich nieruchomości. – W przestrzeni osiedla jest kilka bardziej odpowiednich ze względów społecznych lokalizacji dla myjni samochodowych. Przy ulicy Królewieckiej jest już jedna wybudowana, która wkrótce zostanie przekazana do użytkowania – tłumaczą.
Wnioskujemy o negatywne rozpatrzenie wniosku inwestora i prosimy o spotkanie na terenie planowanej inwestycji pomiędzy inwestorem, przedstawicielem magistratu, mieszkańcami oraz przedstawicielami RO Maślice.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA