Kolejna petycja mieszkańców Maślic. Chodzi o remont ulicy Brodzkiej

Kolejna petycja mieszkańców Maślic. Chodzi o remont ulicy Brodzkiej

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Mieszkańcy Maślic domagają się od magistratu remontu ulicy Brodzkiej, a także budowy wzdłuż drogi chodnika i ścieżki rowerowej.
Kilka dni temu donosiliśmy, że mieszkańcy Maślic apelują do urzędników, by nowa linia tramwajowa, która będzie jeździć przez ulicę Popowicką, dojeżdżała do pętli przy ulicy Królewieckiej
REKLAMA
Teraz do magistratu wpłynęła kolejna petycja dotycząca tego osiedla. Tym razem chodzi o remont ulicy Brodzkiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Królewiecką i Maślicką, na całej długości niewyremontowanej części ulicy. Autor petycji apeluje też o budowę chodnika i ścieżki rowerowej na tym odcinku drogi.

Pozytywne rozpatrzenie petycji poprawi bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców oraz wpłynie na komfort korzystania z ulicy Brodzkiej. Obecnie ulica jest w bardzo złym stanie, nie posiada na przedmiotowym odcinku chodnika oraz drogi rowerowej – tłumaczy autor.

Wnioskodawca zwraca również uwagę, że rozbudowa okolicznych osiedli nie idzie w parze z adekwatnymi inwestycjami w infrastrukturę komunikacyjną

– W świetle powyższego nie można mówić o zrównoważonym rozwoju tej części Wrocławia, co powinno być jednym z priorytetów prezydenta Wrocławia – czytamy w petycji.

Czekamy na odpowiedź urzędników tej sprawie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA