Nowa linia tramwajowa przez Popowicką dojedzie na Maślice? Jest petycja

Nowa linia tramwajowa przez Popowicką dojedzie na Maślice? Jest petycja

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Mieszkańcy Maślic apelują do urzędników, by nowa linia tramwajowa, która będzie jeździć przez ulicę Popowicką, dojeżdżała do pętli przy ulicy Królewieckiej. – Maślice są gorzej skomunikowane z resztą miasta niż Kozanów – argumentują.
Wrocławski magistrat szykuje się do budowy trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, wraz z przebudową wiaduktu nad ulicą Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice.
Przetarg na wykonawcę tego przedsięwzięcia spółka Wrocławskie Inwestycje planuje ogłosić jeszcze w tym roku, a szacunkowy koszt to około 108 mln złotych. Inwestycja ma zostać dofinansowana ze środków unijnych.
REKLAMA
UM Wrocławia
Do urzędu miejskiego właśnie wpłynęła petycja związana z tą inwestycją. Jej autorzy apelują, aby nowa linia tramwajowa przez ulicę Popowicką została skierowana do pętli przy ulicy Królewieckiej, a nie do pętli na Kozanowie.

– Linia tramwajowa, która będzie korzystać z planowanego torowiska przez ulicę Popowicką powinna docierać do pętli na Maśliach ze względu na większe zapotrzebowanie społecznie niż na Kozanowie. Maślice są gorzej skomunikowane z resztą miasta niż Kozanów. Z pętli przy ulicy Królewieckiej w godzinach rannych i popołudniowych (godziny szczytu) korzysta mnóstwo osób, o wiele więcej niż z przystanków na Kozanowie. Ponadto przy pętli przy ulicy Królewieckiej znajduje się parking pod stadionem, co daje szerokie możliwości przesiadki na tramwaj – tłumaczą.Autorzy petycji dodają, że problemy komunikacyjne na Maślicach były często zgłaszane do magistratu i są wynikiem realnych potrzeb mieszkańców. Urzędnicy na razie nie odpowiedzieli na petycję. Gdy to zrobią, poinformujemy was o treści odpowiedzi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA