Nowa linia tramwajowa na Popowice: dłużej poczekamy na decyzję środowiskąźródło: UM Wrocławia

Nowa linia tramwajowa na Popowice: dłużej poczekamy na decyzję środowiską

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zapowiada, że w związku z koniecznością uzupełnienia dokumentów, wydłuży się termin wydania decyzji środowiskowej dla budowy trasy tramwajowej na Popowice. Decyzja ma być gotowa w połowie czerwca.

Wrocławski magistrat szykuje się do budowy trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, wraz z przebudową wiaduktu nad ulicą Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice.

Przetarg na wykonawcę tego przedsięwzięcia spółka Wrocławskie Inwestycje planuje ogłosić jeszcze w tym roku, a szacunkowy koszt to około 108 mln złotych. Inwestycja ma zostać dofinansowana ze środków unijnych.

Aktualnie trwa projektowanie nowej trasy, a także postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.

Jak właśnie poinformował Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu, karta informacyjna tego przedsięwzięcia wymaga uzupełnienia.

– Ponadto zawiadamiam, że w toku postępowania, 28 lutego 2017 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu otrzymał opinię wojskowej inspekcji sanitarnej, natomiast 15 marca 2017 roku do tutejszego urzędu wpłynęło postanowienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu – czytamy w piśmie RDOŚ we Wrocławiu.Jak tłumaczą urzędnicy, ze względu na konieczność uzupełnia dokumentacji, a następnie konieczność podjęcia stosownych czynności administracyjnych, nie ma możliwości załatwienia tej sprawy w ustawowym terminie. Sprawa ma zostać załatwiona do 13 czerwca 2017 roku.

Dodajmy, że budowa trasy tramwajowej od ulicy Milenijnej do ulicy Jagiełły to jedno z flagowych przedsięwzięć ujętych w uchwalonym pod koniec zeszłego roku planie transportowym Wrocławia, a także we Wrocławskim Programie Tramwajowym.Tramwaj dojedzie na Maślice

Jak donosiliśmy w lutym, wrocławscy urzędnicy pozytywnie rozpatrzyli petycję mieszkańców Maślic, którzy zaapelowali, by nowa linia tramwajowa, która będzie jeździć przez ulicę Popowicką, dojeżdżała do pętli przy ulicy Królewieckiej.

– Po zakończeniu budowy i oddaniu do ruchu nowego torowiska od ulicy Dmowskiego, przez ulicę Długą, Starogroblową i Popowicką, jedna z linii tramwajowych planowanych po tej trasie zostanie poprowadzona do pętli "Stadion Wrocław (Królewiecka)" – zapowiada Błażej Trzcinowicz, zastępca dyrektora wydziału transportu w magistracie.

Trzcinowicz podkreśla, że aktualnie trwają prace mające na celu uszczegółowienie i uzgodnienie projektu budowlanego torowiska i infrastruktury tramwajowej na odcinku od skrzyżowania ulic Jagiełły/Dmowskiego do skrzyżowania ulic Popowickiej i Milenijnej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA