REKLAMA
MPK Wrocław

MPK Wrocław

Artykuły o MPK Wrocław

URBANCARD już nie tylko we Wrocławiu. System wychodzi do aglomeracji
Szykuje się duża zmiana i ułatwienie dla pasażerów poruszających się autobusami aglomeracyjnymi. Od 1 grudnia na 7 liniach, w ramach pilotażu, będzie można kupować bilety dokładnie w taki sam sposób, jak w pojazdach wrocławskiego MPK.
TAT na Jagodno. Rusza kolejny etap prac, będą zmiany dla mieszkańców
Od piątkowego wieczora zmieni się organizacja ruchu na wrocławskim Jagodnie. To efekt wejścia w kolejny etap prac przy budowie nowej trasy, którą najpierw pojadą autobusy MPK, a docelowo także tramwaje.
Aleja Stabłowicka we Wrocławiu prawie gotowa. Wkrótce otwarcie [FILM + ZDJĘCIA]
Dobiegła końca budowa Alei Stabłowickiej we Wrocławiu, części tzw. obwodnicy Leśnicy. Jeszcze w tym miesiącu otwarta zostanie ulica 11 Listopada – jej ostatni brakujący fragment. Ta uwolni od tranzytu aż 4,5-kilometrowy odcinek ul. Kosmonautów od Fieldorfa i Średzkiej prawie do granicy Wrocławia.
Zielono na Kosmonautów! Torowisko zmienia się w piękny dywan [ZDJĘCIA]
Tramwaje wrocławskiego MPK będą jeździć po przepięknym, zielonym "dywanie" – to efekt zazielenienia torowiska w ciągu ulicy Kosmonautów. Coraz bardziej zielono robi się także na ulicy Legnickiej.
Tramwaj na Borowską. Wiemy, kto chce zaprojektować nową trasę
Miasto szuka projektanta nowej trasy tramwajowej, która umożliwi pojazdom MPK dojazd do okolic szpitala przy ulicy Borowskiej. Do postępowania stanął jeden zainteresowany.
Trwa wielka modernizacja wrocławskich zajezdni MPK. Jak idą prace?
Już wkrótce w zajezdni przy ulicy Powstańców Śląskich zmieści się więcej tramwajów, z kolei zajezdnia przy ulicy Kamiennej będzie miała nie tylko piękną, ale i nowoczesną halę do obsługi pojazdów. Sprawdźcie, jak idą prace w obiektach wrocławskiego MPK.
Ruszyła nowa linia autobusowa wrocławskiego MPK. Kursuje tylko w weekendy
W miniony weekend MPK Wrocław uruchomiło nową linię autobusową "P", która kursuje na wrocławskie lotnisko. To pilotażowy projekt – autobusy będą jeździć w soboty i niedziele do końca roku. A potem przewoźnik zaplanuje docelową wersję tego połączenia.
Po zielonym torowisku i pośród drzew. Tak będą jeździć tramwaje między centrum a Leśnicą
Najpierw zazieleniło się torowisko na ulicy Legnickiej, a teraz magistrat ułoży zielony "dywan" na torach tramwajowych, które powstały w ramach przebudowy ulicy Kosmonautów. Tramwaje z placu Jana Pawła II w kierunku Leśnicy (i w przeciwną stronę) wkrótce będą też jeździć między ponad 900 nowymi drzewami. Właśnie ruszył ostatni etap nasadzeń wzdłuż Legnickiej i Lotniczej.
Ważny weekend dla wrocławskiego MPK. Po TAT jeżdżą już tramwaje, a na linii K – elektryczne autobusy
Uruchomienie trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, a także rozpoczęcie kursów na linii K przez pierwszy wrocławski elektrobus - to kluczowe, z punktu widzenia komunikacji miejskiej, wydarzenia pierwszego weekendu września. Ale to nie wszystko, bo ruszyły kolejne etapy remontów torowisk, w życie wszedł też nowy rozkład jazdy.
Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór gotowa. W niedzielę ruszają tramwaje [FILM]
Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór (TAT) gotowa! Zostanie oficjalnie otwarta w najbliższą niedzielę 3 września. To największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa do Leśnicy. To 6,8 kilometrów trasy autobusowo-tramwajowej, w tym dwa wiadukty: 160-metrowy nad torami kolejowymi i 22-metrowy nad ulicą Smolecką.
Bolesława Prusa 75-79
50-316
Wrocław

Opis

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Wrocławiu – firma zajmująca się transportem zbiorowym: autobusowym i tramwajowym na terenie Wrocławia. Autobusy MPK Wrocław co roku przewożą 200 mln pasażerów oraz pokonują 35 mln kilometrów.
REKLAMA