Bardzo dobra wiadomość. W stolicy Dolnego Śląska pojawią się kolejne nowe autobusy elektryczne. MPK Wrocław otrzyma dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ponad 78 milionów złotych na zakup 21 nowych, ekologicznych autobusów elektrycznych oraz infrastrukturę do ich obsługi.
Bardzo dobra wiadomość. Od 1 sierpnia pociągami Kolei Dolnośląskich i Polregio będzie można podróżować po Wrocławiu na podstawie biletów MPK. Przewoźnicy regionalni będą honorować miejskie bilety na podstawie umowy podpisanej przez Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia i Damiana Stawikowskiego, prezesa Kolei Dolnośląskich oraz przedstawicieli Polregio.
Projektowanie nowej trasy autobusowo-tramwajowej na Swojczyce jest już na ostatniej prostej. Oprócz 2 kilometrów torowiska, powstanie także nowa pętla z parkingiem dla 166 aut, ta na Sępolnie zostanie przebudowana, a na trasie pojawi się 15 przystanków. Przetarg na budowę miasto chce rozpisać w najbliższe wakacje.
Dobiegają końca prace przy ulicy Mickiewicza i od soboty 17 lutego tramwaje znów jeżdżą do pętli Sępolno. A z okien pojazdów MPK będzie można obserwować rozkwitającą zieleń, którą posadzono podczas remontu. Dziesiątki tysięcy nowych roślin, krzewów, kwiatów zakwitnie już wiosną.
Pierwszy nowy tramwaj PESA dla MPK Wrocław jest już niemal gotowy. Do stolicy Dolnego Śląska dotrze na wiosnę. Tramwajów miało być 24...ale jest szansa, że będzie ich łącznie aż 40! Jak zapowiedział prezydent miasta Jacek Sutryk, miasto Wrocław zamierza skorzystać z opcji dokupienia jeszcze 16 nowych tramwajów marki PESA. Opcja zakupu dodatkowych 16 tramwajów to bardzo korzystne rozwiązanie dla miasta Wrocław.
W 2024 roku we Wrocławiu pojawią się kolejne nowe tramwaje polskiego producenta PESA. MPK Wrocław posiada obecnie w swoim taborze osiem bydgoskich pojazdów Pesa TWIST 2010NW wyprodukowanych w 2015 roku. Nowe tramwaje, jakie pojawią się w stolicy Dolnego Śląska, to jednak zupełnie inny, najnowszy model.
Kolejne 91 nowych autobusów (w tym zeroemisyjnych) trafi na drogi Wrocławia i gmin Aglomeracji Wrocławskiej. Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia ponowił przetarg na „świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław na terenie Wrocławia oraz Gmin Wisznia Mała, Długołęka i Czernica”.
We Wrocławiu trwające od czterech lat działania w ramach TORYwolucji pochłonęły już kwotę przekraczającą 300 milionów złotych. Inicjatywa ta stanowi kompleksową reakcję na znaczną liczbę incydentów związanych z wykolejeniami, które miały miejsce w ostatnich latach w tym mieście. Już teraz znamy listę zadań planowanych na 2024 rok.
Jak informuje MPK Wrocław, wzorem lat ubiegłych, w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej. Sprawdźcie, jak na przełomie grudnia i stycznia będą jeździć tramwaje i autobusy w stolicy Dolnego Śląska.
Jesienno-zimowa aura daje się wszystkim mocno we znaki. W MPK wiąże się z podwyższonym ryzykiem pracy motorniczych i kierowców. Przewoźnik apeluje, by rozglądać się uważnie przed przejściem dla pieszych, oderwać wzrok od ekranu telefonu, upewniać się, że nie jedzie tramwaj czy inny pojazd.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Wrocławiu – firma zajmująca się transportem zbiorowym: autobusowym i tramwajowym na terenie Wrocławia. Autobusy MPK Wrocław co roku przewożą 200 mln pasażerów oraz pokonują 35 mln kilometrów.