Remont torów tramwajowych, ul. Legnicka

Remont torów tramwajowych, ul. Legnicka

Drogi i mosty/Wrocław/Stare Miasto/Szczepin/Legnicka
REKLAMA
inwestorMPK Wrocław
realizacjaIII kw. 2023
wykonawcaGM Roads Polska

O inwestycji Remont torów tramwajowych, ul. Legnicka

Pierwszym i największym etapem kompleksowego remontu była modernizacja torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ulicy Legnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zachodnią do skrzyżowania z ulicą Niedźwiedzią. Właśnie w tym miejscu zostało wymienionych ponad 1400 metrów toru pojedynczego szyn, 26 słupów trakcyjnych, a także kilometr sieci trakcyjnej. 

Ponadto, na całym odcinku Zachodnia – Niedźwiedzia, pomijając przejazdy drogowe i przejścia dla pieszych, MPK zabudowało torowisko roślinnością i wybudowało nowe odwodnienie. Zielone międzytorze zyskało także przystanek tramwajowy Niedźwiedzia, a łączna powierzchnia nowej, ekologicznej nawierzchni wynosi aż 3558 metrów kwadratowych.  

Kolejnym etapem była modernizacja przejazdów na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej z Kwiską i Małopanewską, wraz z wymianą rozjazdu na wysokości zajezdni nr V. Remont obejmuje zabudowę betonową torowiska oraz odtworzenie nawierzchni asfaltowej. W następnej kolejności prace przeprowadzone zostały także na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej z Milenijną, gdzie pojawiły się zupełnie nowy rozjazd tramwajowy.
Napisz komentarz
Jakub Zazula
+7
REKLAMA