Tramwaj na Popowice coraz bliżej. Jest decyzja środowiskowaźródło: UM Wrocławia

Tramwaj na Popowice coraz bliżej. Jest decyzja środowiskowa

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu właśnie wydał decyzję środowiskową dla budowy nowej trasy tramwajowej, która poprowadzi na Popowice.
Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia wydano 14 czerwca. Wcześniej, w połowie maja, RDOŚ odstąpił od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko.
Do budowy trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, wraz z przebudową wiaduktu nad ulicą Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice, wrocławski magistrat szykuje się od dłuższego czasu.
Dodajmy, że budowa trasy tramwajowej od ulicy Milenijnej do ulicy Jagiełły to jedno z flagowych przedsięwzięć ujętych w uchwalonym pod koniec zeszłego roku planie transportowym Wrocławia, a także we Wrocławskim Programie Tramwajowym.Tramwaj dojedzie na Maślice

Jak donosiliśmy w lutym, wrocławscy urzędnicy pozytywnie rozpatrzyli petycję mieszkańców Maślic, którzy zaapelowali, by nowa linia tramwajowa, która będzie jeździć przez ulicę Popowicką, dojeżdżała do pętli przy ulicy Królewieckiej.

– Po zakończeniu budowy i oddaniu do ruchu nowego torowiska od ulicy Dmowskiego, przez ulicę Długą, Starogroblową i Popowicką, jedna z linii tramwajowych planowanych po tej trasie zostanie poprowadzona do pętli "Stadion Wrocław (Królewiecka)" – zapowiada Błażej Trzcinowicz, zastępca dyrektora wydziału transportu w magistracie.

Trzcinowicz podkreśla, że aktualnie trwają prace mające na celu uszczegółowienie i uzgodnienie projektu budowlanego torowiska i infrastruktury tramwajowej na odcinku od skrzyżowania ulic Jagiełły/Dmowskiego do skrzyżowania ulic Popowickiej i Milenijnej.
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA