Nowa linia tramwajowa na Popowice: RDOŚ odstąpił od oceny środowiskowejźródło: UM Wrocławia

Nowa linia tramwajowa na Popowice: RDOŚ odstąpił od oceny środowiskowej

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska odstąpił od przeprowadzenia oceny oddziaływania nowej trasy tramwajowej, która poprowadzi na Popowice, na środowisko.
Wrocławski magistrat szykuje się do budowy trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, wraz z przebudową wiaduktu nad ulicą Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice.

W kwietniu informowaliśmy, że Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu, wydłużył termin wydania decyzji środowiskowej dla tego przedsięwzięcia. A 22 maja RDOŚ zawiadomił, że odstąpił od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania tego przedsięwzięcia na środowisko
Tutejszy organ ocenia i analizuje każdą sprawę indywidualnie uwzględniając wszystkie uwarunkowania środowiskowe. W przedmiotowej sprawie na podstawie przedłożonej dokumentacji organ dokonał analizy oddziaływania planowanego przedsięwzięcia i odstąpił od przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, jednocześnie wskazując na konieczność określenia warunków w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w zakresie ochrony akustycznej – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Marlena Polakowska, naczelnik Wydziału Ocen Oddziaływania na Środowisko w RDOŚ we Wrocławiu.
REKLAMA
UM Wrocławia

Dodajmy, że budowa trasy tramwajowej od ulicy Milenijnej do ulicy Jagiełły to jedno z flagowych przedsięwzięć ujętych w uchwalonym pod koniec zeszłego roku planie transportowym Wrocławia, a także we Wrocławskim Programie Tramwajowym.

Tramwaj dojedzie na Maślice

Jak donosiliśmy w lutym, wrocławscy urzędnicy pozytywnie rozpatrzyli petycję mieszkańców Maślic, którzy zaapelowali, by nowa linia tramwajowa, która będzie jeździć przez ulicę Popowicką, dojeżdżała do pętli przy ulicy Królewieckiej.

– Po zakończeniu budowy i oddaniu do ruchu nowego torowiska od ulicy Dmowskiego, przez ulicę Długą, Starogroblową i Popowicką, jedna z linii tramwajowych planowanych po tej trasie zostanie poprowadzona do pętli "Stadion Wrocław (Królewiecka)" – zapowiada Błażej Trzcinowicz, zastępca dyrektora wydziału transportu w magistracie.Trzcinowicz podkreśla, że aktualnie trwają prace mające na celu uszczegółowienie i uzgodnienie projektu budowlanego torowiska i infrastruktury tramwajowej na odcinku od skrzyżowania ulic Jagiełły/Dmowskiego do skrzyżowania ulic Popowickiej i Milenijnej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA