Wrocław: Nowe osiedle na Maślicach. Deweloper kupił miejską działkę rok temuźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Nowe osiedle na Maślicach. Deweloper kupił miejską działkę rok temu

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Vinci Construction planuje budowę domów przy ulicy Potokowej od kilku miesięcy. Wycofał pierwszy wniosek o wydanie zgody na budowę i teraz stara się o nie po raz drugi. Za nieruchomość zapłacił niemal 700 tysięcy złotych.
Spółka Vinci Construction Sp. z o.o. II Sp.k., funkcjonująca od niespełna roku, złożyła 14 stycznia wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Potokowej 22-24 sześciu domów jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej. Pierwszą próbę (dotyczącą domów o łącznej kubaturze 24,6 tys. metrów sześciennych) podjęła w październiku, jednak po trzech miesiącach wycofała dokument. Za projekt odpowiada architekt Maciej Balasiński.
UM Wrocławia
O sprzedaży działek nr 14/2 oraz 16/3, i obawach mieszkańców związanych z przetargiem, pisaliśmy w kwietniu ubiegłego roku. Zwycięska spółka była jednym z dwóch chętnych. Przebiła cenę wywoławczą o 80 tys. zł, oferując 680 tys. zł netto. Powierzchnia terenu przeznaczonego m.in. pod zabudowę jednorodzinną wynosi 1551 mkw.
UM Wrocławia
REKLAMA

Inwestycji mieszkaniowych coraz więcej

Mieszkańców Maślic będzie systematycznie przybywać. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zakupie przez Sagaris Sp. z o.o. Sp.k. nieruchomości przy ul. Wołodyjowskiego. Wkrótce rozpocznie na niej budowę osiedla wielorodzinnego.
Działkę sprzedało także miasto, w rejonie ul. Brodzkiej. Jak donosiliśmy w listopadzie, nowy właściciel zaoferował prawie milion złotych. Zrealizuje prawdopodobnie osiedle domów.
Za to po raz drugi na Maślicach zainwestowało PCG Sp. z o.o. Prace nad Futurią w sąsiedztwie ul. Maślickiej już trwają. Dostępnych będzie ponad 100 mieszkań. O szczegółach pisaliśmy we wrześniu.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA