Wrocław: Osiedle Śliwowa – Deweloper Inter-Es buduje prawie 300 mieszkań na Maślicach źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Osiedle Śliwowa – Deweloper Inter-Es buduje prawie 300 mieszkań na Maślicach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski inwestor kupił miejską nieruchomość przy alei Śliwowej w 2017 roku. Zapłacił prawie 9 milionów złotych. Budowa dwóch dwupiętrowych budynków wielorodzinnych ma się skończyć w przyszłym roku.
Deweloper Inter-Es otrzymał 4 października ubiegłego roku pozwolenie na budowę blisko zbiegu al. Śliwowej i ul. Maślickiej budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym, o kubaturze 54,7 tys. metrów sześciennych. Budowę rozpoczął w grudniu. Zakończenie zaplanował na III kwartał 2020 roku.
Na Osiedle Śliwowa złożą się dwa trzykondygnacyjne budynki. W każdym z nich znajdzie się po około 140-150 mieszkań o metrażach od 26 do 124 mkw. (dwupoziomowe lokale). Na parterze będą dostępne ogródki, a na drugim piętrze tarasy o powierzchni maksymalnie 124 mkw. Deweloper zapowiada utworzenie komórek lokatorskich oraz, na terenie inwestycji, terenu rekreacyjnego dla rodzin z dziećmi. Zakup mieszkania wiąże się z obowiązkiem dokupienia co najmniej jednego miejsca postojowego w garażu podziemnym za 20 tys. zł brutto. Łącznie powstanie ich około 330.
Inter-Es wylicytował miejską nieruchomość o powierzchni ponad 1,7 ha w październiku 2017 roku. Przebił cenę wywoławczą o 3 mln zł, oferując 8,7 mln zł. Miasto sprzedało teren mimo wniosku Rady Osiedla Maślice, by zmienić jego przeznaczenie na zabudowę jednorodzinną. Szerzej o tej sprawie pisaliśmy w grudniu dwa lata temu.
REKLAMA
Za projekt odpowiada APP Konarzewski Studio Projektowe. Więcej wizualizacji dostępnych w galerii.
Materiały inwestora

Na Maślicach powstaną też nowe domy

W tej części Wrocławia szykuje się też nowe osiedle domów. Miasto sprzedało teren pod nie w ubiegłym roku. Deweloper już po raz drugi stara się uzyskać pozwolenie na budowę, o czym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wówczas wspominaliśmy jeszcze o kilku innych inwestycjach na Maślicach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA