Miasto szykuje się do sprzedaży kolejnych działek na Maślicachźródło: UM Wrocławia

Miasto szykuje się do sprzedaży kolejnych działek na Maślicach

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nieruchomość przy alei Śliwowej trafiła w październiku w ręce prywatne za blisko 9 mln zł. Niedługo właściciela mogą zmienić również działki zlokalizowane u zbiegu ulic Potokowej i Ruczajowej, przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną.
Magistrat przygotowuje do sprzedaży działki o numerach 14/2 oraz 16/3, o łącznej powierzchni 1551 mkw., a także połowę udziału w nr 15 o pow. 1435 mkw. Jest współwłasnością gminy i osób fizycznych.
UM Wrocławia
Działka numer piętnaście jest zabudowana budynkiem mieszkalno-gospodarczym w złym stanie technicznym, z częściowym ogrodzeniem drewnianym i siatką metalową, we fragmencie pokryta betonem. Znajdują się na niej ruiny obiektów gospodarczych oraz ruchomości należące do współwłaściciela – informują urzędnicy.
Cena wywoławcza ma wynosić 600 tys. zł. Plan miejscowy przewiduje na tym obszarze zabudowę jednorodzinną, a dodatkowo biura, drobne lokale usługowe oraz obiektu handlu detalicznego małopowierzchniowego. Mieszkańcy mają czas do 27 grudnia, by składać swoje uwagi co do zamiaru sprzedaży działek albo obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Nie będziemy składać żadnych wniosków, ponieważ nie jesteśmy przeciwni rozbudowie osiedla. Zwłaszcza że mamy do czynienia z zabudową jednorodzinną – zapowiada Sławomir Czerwiński, przewodniczący zarządu osiedla Maślice.
FB
Kilka rodzin w domach jednorodzinnych

Boimy się, że te domy jednorodzinne będą przypominać zabudowę wielorodzinną, jak już w kilku miejscach na Maślicach. To znaczy będą dwu- albo trzykondygnacyjne i zamieszka w nich nawet sześć rodzin. Nie chodzi o kubaturę budynków, ale o liczbę mieszkańców, bo to ona może generować problemy z parkowaniem i komunikacją – wyjaśnia Sławomir Czerwiński.

Jak dodaje, nieruchomość przygotowywana do sprzedaży znajduje się w newralgicznym obszarze osiedla. Według straży miejskiej znajdują się tam źle oznaczone miejsca postojowe, a do tego Potokowa jest wąską uliczką, co ogranicza bezpieczeństwo drogowe w tym rejonie.

Dotychczasowi deweloperzy oparli się na maksymalnych wskaźnikach zabudowy i minimalnych, jeżeli chodzi o zieleń i miejsca postojowe. Zagęszczenie zabudowy spowoduje jeszcze większy ścisk na wąskiej ul. Potokowej i spotęguje problem parkowania aut – zauważa Czerwiński.

Dlatego tak ważne dla mieszkańców jest ograniczenie się do planowanej zabudowy jednorodzinnej i troska inwestora o zrównoważony rozwój osiedla i o jakość życia jego obecnych i przyszłych mieszkańców.

Liczymy również na odpowiedzialność społeczną w biznesie i współpracę z lokalną społecznością – mówi Sławomir Czerwiński.

Nawet trzysta nowych mieszkań przy alei Śliwowej
Na początku grudnia informowaliśmy o sprzedaży nieruchomości w innej części Maślic. Radni wnioskowali m.in. o zmianę przeznaczenia terenu z zabudowy wielorodzinnej na jednorodzinną, ale nie otrzymali odpowiedzi do czasu rozstrzygnięcia przetargu.
REKLAMA
Działki u zbiegu ulicy Maślickiej i al. Śliwowej kupiła firma Inter-Es Inwestycje Sp. z o.o. Sp.k. Przebiła cenę wywoławczą w wysokości 5,7 mln zł o trzy miliony.
Sprzedana nieruchomość o powierzchni ponad 1,7 ha jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną i skwery. Dodatkowo mogą tam powstać obiekty usługowe i urządzenia sportowe.
Zgodnie z naszą analizą, na tym terenie powstanie obiekt o powierzchni całkowitej około trzynaście tysięcy metrów kwadratowych, co, w zależności od przyjętej koncepcji funkcjonalnej, pozwoli nam na zaoferowanie naszym klientom około 250-300 lokali mieszkalnych – informuje Piotr Ponikowski z Deweloper INTER-ES.
UM Wrocławia
APP Konarzewski Studio Projektowe ma opracować projekt osiedla do końca marca 2018 roku. W tym terminie inwestor planuje złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.
Od kilku miesięcy dokonaliśmy rozszerzenia planu inwestycji deweloperskich we Wrocławiu o peryferyjne obszary miasta. Maślice są prężnie rozwijającą się dzielnicą mieszkaniową, dobrze skomunikowaną z miastem, dającą duży potencjał inwestycyjny w realizacji obiektów mieszkaniowych – odpowiada Ponikowski na pytanie, dlaczego zdecydowali się na zakup nieruchomości przy al. Śliwowej.
Dodaje, że istotnym elementem jest również wartość gruntów. – Przy tym poziomie możemy realizować inwestycje, oferując naszym klientom lokale w bardzo atrakcyjnych cenach.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA