DODAJ

Wrocław: Na Maślicach przybędzie przestrzeni handlowo-usługowej

Handel / Wrocław
Wrocław: Na Maślicach przybędzie
Mariusz Bartodziej
2019-10-31 12:05:33
Wrocławska agencja nieruchomości Immocapital odkupiła teren przy ulicy Północnej od miasta. Zapłaciła prawie milion złotych. Teraz przygotowuje się do jego zabudowy.

Spółka Immocapital Sp. z o.o. (specjalizująca się w przygotowywaniu oraz realizacji obiektów handlowych przeznaczonych na wynajem bądź sprzedaż) złożyła 23 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego przy ul. Północnej 1-3 na Maślicach. Projekt przygotowuje Mariusz Popiołek Architeka Pracownia Architektoniczno-Budowlana z Leszna. Inwestor nie odpowiada na nasze pytania dotyczące szczegółów przedsięwzięcia.

UM Wrocławia


Miasto sprzedało tę nieruchomość w czerwcu ubiegłego roku. Cena wywoławcza wynosiła ponad 400 tys. zł netto. Immocapital był jednym z pięciu chętnych, zaoferował niemal 800 tys. zł. Powierzchnia działek nr 29 i 31 wynosi 1 988 mkw. Właściciel może je przeznaczyć m.in. pod biura, obiekty usług drobnych bądź handlu detalicznego małopowierzchniowego.

Magistrat chciał zbyć ten teren już cztery lata temu. Licytację z ceną wywoławczą 700 tys. zł zaplanował na maj. Odwołał ją dwa miesiące przed tym terminem, ponieważ użytkownik wieczysty sąsiedniej posesji zwrócił się do sądu o ustanowienie służebności drogowej przez jedną ze sprzedawanych działek.

UM Wrocławia


Co z zabytkowym domem?

Na Maślicach stale przybywa nowych inwestycji. Kolejną przygotowuje firma IT, M3 Group. Ma powstać przy ul. Maślickiej. Obecnie znajduje się tam dom wpisany do gminnej ewidencji zabytków i objęty, zgodnie z planem miejscowym, ochroną konserwatorską. Jednocześnie podstawowym przeznaczeniem tego terenu jest kilkunastometrowa zabudowa wielorodzinna. O szczegółach pisaliśmy w październiku.