PKP SA podpisały umowę na komercjalizację Dworca Głównego w Krakowie

PKP SA podpisały umowę na komercjalizację Dworca Głównego w Krakowie

Kraków
REKLAMA

Zespół Jones Lang LaSalle, międzynarodowej firmy doradczej świadczącej kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, objął funkcję wyłącznego agenta odpowiedzialnego za proces pozyskiwania najemców dla części handlowo-usługowej powstającej na dworcu kolejowym Kraków Główny. Przedsięwzięcie obejmuje ok. 60 lokali o łącznej powierzchni najmu 4000 mkw.


Od początku 2013 roku zostały w PKP SA wdrożone nowe zasady komercjalizacji dworców. Dzięki wsparciu podmiotów zewnętrznych procesy te mają być prowadzone szybciej i efektywnie. Umowa na komercjalizację dworca w Krakowie jest kolejną podpisaną przez PKP SA w ostatnim czasie – kilka dni temu podobną umowę podpisano dla dworca we Wrocławiu.


Pod peronami Krakowa Głównego osobowego, pomiędzy Galerią Krakowską a Dworcem PKS, powstają nowoczesne przestrzenie handlowo-usługowe, tworzone na potrzeby podróżnych. Inwestycja już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców mówi Małgorzata Szychułda, dyrektor Departamentu Komercjalizacji Nieruchomości PKP SA.

REKLAMA


„Część handlowo-usługowa na dworcu Kraków Główny będzie w pełni dopasowana do konkretnych potrzeb i oczekiwań podróżnych, uzupełniając ofertę znajdującej się w pobliżu Galerii Krakowskiej. Na nowoczesnej powierzchni około 4000 mkw. powstaną kawiarnie, restauracje, sklepy typu convenience, kioski z prasą, liczne punkty serwisowo-usługowe takie jak m.in. apteka, kantor, kwiaciarnia czy bank. Wśród najemców 60 lokali znajdą się zarówno międzynarodowe sieci, jak i lokalne marki. Stworzenie przestrzeni usługowej to wprowadzenie nowej jakości obsługi podróżnych, którzy w jednym miejscu mogą zrobić szybkie i kompleksowe zakupy
” – dodaje Grażyna Melibruda, Dyrektor w Dziale Powierzchni Handlowych Jones Lang LaSalle.


W samym sercu miasta powstanie nowoczesne Krakowskie Centrum Komunikacyjne – regionalny hub integrujący transport kolejowy i autobusowy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA