DODAJ

Wrocław: Opolska – Deweloper Inter-Es stawia na Księże Wielkie. Zbuduje dziesiątki mieszkań [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Opolska – Deweloper
Mariusz Bartodziej
2019-08-23 12:32:14
To będzie pierwsza inwestycja tego wrocławskiego dewelopera w tej części stolicy Dolnego Śląska. Zrealizuje przy ulicy Opolskiej dwa budynki wielorodzinne z 64 lokalami. Ma już zgodę na prowadzenie robót – sprzedaż może się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Deweloper Inter-Es wprowadził do oferty w ostatnim czasie dwie inwestycje: Śliwowa na Maślicach i Kowale przy ul. Działdowskiej. Teraz postanowił zrealizować projekt także na Księżu Wielkim.

14 czerwca (po ponad trzech miesiącach) otrzymał pozwolenie na budowę przy ul. Opolskiej 86-98 zespołu budynków wielorodzinnych o kubaturze 26,2 tys. metrów sześciennych. Zajmie działkę nr 37/1, o powierzchni 3 088 mkw. (sąsiednia parcela, nr 37/2, jest przeznaczona na poszerzenie w przyszłości istniejącej drogi). Inwestor nie wyznaczył jeszcze terminu rozpoczęcia robót. Możliwe, iż ze sprzedażą ruszy jeszcze w tym roku. Projekt przygotowało APP Konarzewski Studio Projektowe.

UM Wrocławia
UM Wrocławia


Osiedle Opolska powstanie w jednym etapie. Złożą się na nie dwa czterokondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni użytkowej ponad 3,6 tys. mkw. Znajdą się w nich 64 mieszkania. Deweloper zapewni 54 miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz dziewięć indywidualnych garaży zewnętrznych na poziomie 0.

Więcej wizualizacji w galerii.

Tereny na Księżu Wielkim zmieniają właścicieli

Na Księżu Wielkim przybędzie jeszcze inwestycji. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Archicom S.A. zakupił za 13 mln zł netto teren przy ul. Blizanowickiej o powierzchni ponad 2 ha. Zamierza wybudować na nim blisko 250 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Sfinalizował transakcję 19 sierpnia.

fot. Jakub Zazula

Za to grunt przy ul. Starodworskiej wylicytował w czerwcu na miejskim przetargu Sagaris Sp. z o.o. Sp. k. Zaoferował niemal 1,7 mln zł netto. Planuje realizację drugiego etapu osiedla domów Dębowe Aleje. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.

materiały inwestora

fot. Jan Augustynowski

Natomiast nieruchomość przy ul. Świątnickiej zamierza, ponownie, sprzedać Uniwersytet Wrocławski. Informowaliśmy o tym w marcu. Choć początkowo oczekiwał 2 mln zł, obniżył oczekiwania do blisko 1,7 mln zł. Przetarg odbył się w maju. Uczelnia czeka na zgodę Prokuratorii Generalnej na zbycie nieruchomości.