Wrocław: Opolska – Deweloper Inter-Es stawia na Księże Wielkie. Zbuduje dziesiątki mieszkań źródło: materiały inwestora

Wrocław: Opolska – Deweloper Inter-Es stawia na Księże Wielkie. Zbuduje dziesiątki mieszkań

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
To będzie pierwsza inwestycja tego wrocławskiego dewelopera w tej części stolicy Dolnego Śląska. Zrealizuje przy ulicy Opolskiej dwa budynki wielorodzinne z 64 lokalami. Ma już zgodę na prowadzenie robót – sprzedaż może się rozpocząć jeszcze w tym roku.
Deweloper Inter-Es wprowadził do oferty w ostatnim czasie dwie inwestycje: Śliwowa na Maślicach i Kowale przy ul. Działdowskiej. Teraz postanowił zrealizować projekt także na Księżu Wielkim.
14 czerwca (po ponad trzech miesiącach) otrzymał pozwolenie na budowę przy ul. Opolskiej 86-98 zespołu budynków wielorodzinnych o kubaturze 26,2 tys. metrów sześciennych. Zajmie działkę nr 37/1, o powierzchni 3 088 mkw. (sąsiednia parcela, nr 37/2, jest przeznaczona na poszerzenie w przyszłości istniejącej drogi). Inwestor nie wyznaczył jeszcze terminu rozpoczęcia robót. Możliwe, iż ze sprzedażą ruszy jeszcze w tym roku. Projekt przygotowało APP Konarzewski Studio Projektowe.
UM Wrocławia
Osiedle Opolska powstanie w jednym etapie. Złożą się na nie dwaczterokondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni użytkowej ponad 3,6 tys. mkw. Znajdą się w nich 64 mieszkania. Deweloper zapewni 54 miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz dziewięć indywidualnych garaży zewnętrznych na poziomie 0.
Więcej wizualizacji w galerii.

Tereny na Księżu Wielkim zmieniają właścicieli

REKLAMA
Na Księżu Wielkim przybędzie jeszcze inwestycji. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Archicom S.A. zakupił za 13 mln zł netto teren przy ul. Blizanowickiej o powierzchni ponad 2 ha. Zamierza wybudować na nim blisko 250 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Sfinalizował transakcję 19 sierpnia.
fot. Jakub Zazula
Za to grunt przy ul. Starodworskiej wylicytował w czerwcu na miejskim przetargu Sagaris Sp. z o.o. Sp. k. Zaoferował niemal 1,7 mln zł netto. Planuje realizację drugiego etapu osiedla domów Dębowe Aleje. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.
materiały inwestora
fot. Jan Augustynowski
Natomiast nieruchomość przy ul. Świątnickiej zamierza, ponownie, sprzedać Uniwersytet Wrocławski. Informowaliśmy o tym w marcu. Choć początkowo oczekiwał 2 mln zł, obniżył oczekiwania do blisko 1,7 mln zł. Przetarg odbył się w maju. Uczelnia czeka na zgodę Prokuratorii Generalnej na zbycie nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA