Wrocław: Miasto sprzedało przy trzeciej próbie działkę usługową na Księżu Wielkimźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miasto sprzedało przy trzeciej próbie działkę usługową na Księżu Wielkim

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Urzędnicy próbowali zbyć teren blisko granicy z Radwanicami już od ponad pół roku. Tym razem znaleźli chętnego, który zapłaci niemal 1,7 miliona złotych netto. Może zbudować m.in. hotel, biurowiec lub obiekt handlowy.
Magistrat rozstrzygnął 5 listopada przetarg na sprzedaż parceli przy ul. Opolskiej na Księżu Wielkim (w sąsiedztwie Opolskiej 195, przy granicy z Radwanicami). Cena wywoławcza za działkę nr 3/4, o powierzchni 9 104 mkw., wynosiła 1 mln 670 tys. zł netto. Zgłosiła się tylko wrocławska spółka KS Projekt Komarnicki Szaciło Sp. j. Zaoferowała 1 mln 686 tys. 700 zł.
To była trzecia próba zbycia tej nieruchomości. Przy dwóch poprzednich miasto oczekiwało 1 mln 850 tys. zł. Ani w kwietniu, ani w lipcu nie znalazło jednak chętnych.
UM Wrocławia

Magazyny czy zmiana właściciela?

Nieruchomość jest przeznaczona w planie miejscowym przede wszystkim pod aktywność gospodarczą i usługi (m.in. biura, hotele, rozrywka, gastronomia i handel detaliczny o powierzchni sprzedaży do 400 mkw.), uzupełnione o najwyżej dwa mieszkania. Budynki mogą mieć maksymalnie 20 m. Na razie rosną tam drzewa i krzewy.
Nie mamy konkretnych planów. Kupiliśmy tę działkę ze względu na dobrą lokalizację – wyjaśnia nam przedstawiciel inwestora.
Dodaje, że myślą o niej raczej pod kątem przyszłości. Rozważają budowę magazynów pod wynajem, ale dopuszczają też jej odsprzedanie.
REKLAMA

Do tego nowe mieszkania

Przy ul. Opolskiej powstanie też nowe osiedle. Zrealizuje je Deweloper Inter-Es. Na Opolską złożą się dwa czterokondygnacyjne budynki wielorodzinne z ponad 60 lokalami. Mieszkańcy skorzystają z przeszło 60 miejsc parkingowych i garaży. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.
materiały inwestora
Za to przy zbiegu ul. Głubczyckiej i Opolskiej powstanie po latach osiedle mieszkań na wynajem. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. (miejska spółka) wróciło do planów budowy sześciu budynków wielorodzinnych z ponad 100 mieszkaniami.
Investphoto.pl
Ponadto w rejonie ul. Karwińskiej, Krakowskiej i Opolskiej Napollo zbuduje N-Park, o czym donosiliśmy w listopadzie.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA