DODAJ

Wrocław: Miasto sprzedało przy trzeciej próbie działkę usługową na Księżu Wielkim

Logistyka / Wrocław
Wrocław: Miasto sprzedało przy
Mariusz Bartodziej
2019-12-13 13:21:19
Urzędnicy próbowali zbyć teren blisko granicy z Radwanicami już od ponad pół roku. Tym razem znaleźli chętnego, który zapłaci niemal 1,7 miliona złotych netto. Może zbudować m.in. hotel, biurowiec lub obiekt handlowy.

Magistrat rozstrzygnął 5 listopada przetarg na sprzedaż parceli przy ul. Opolskiej na Księżu Wielkim (w sąsiedztwie Opolskiej 195, przy granicy z Radwanicami). Cena wywoławcza za działkę nr 3/4, o powierzchni 9 104 mkw., wynosiła 1 mln 670 tys. zł netto. Zgłosiła się tylko wrocławska spółka KS Projekt Komarnicki Szaciło Sp. j. Zaoferowała 1 mln 686 tys. 700 zł.

To była trzecia próba zbycia tej nieruchomości. Przy dwóch poprzednich miasto oczekiwało 1 mln 850 tys. zł. Ani w kwietniu, ani w lipcu nie znalazło jednak chętnych.

UM Wrocławia


Magazyny czy zmiana właściciela?

Nieruchomość jest przeznaczona w planie miejscowym przede wszystkim pod aktywność gospodarczą i usługi (m.in. biura, hotele, rozrywka, gastronomia i handel detaliczny o powierzchni sprzedaży do 400 mkw.), uzupełnione o najwyżej dwa mieszkania. Budynki mogą mieć maksymalnie 20 m. Na razie rosną tam drzewa i krzewy.

Nie mamy konkretnych planów. Kupiliśmy tę działkę ze względu na dobrą lokalizację – wyjaśnia nam przedstawiciel inwestora.

Dodaje, że myślą o niej raczej pod kątem przyszłości. Rozważają budowę magazynów pod wynajem, ale dopuszczają też jej odsprzedanie.

Do tego nowe mieszkania

Przy ul. Opolskiej powstanie też nowe osiedle. Zrealizuje je Deweloper Inter-Es. Na Opolską złożą się dwa czterokondygnacyjne budynki wielorodzinne z ponad 60 lokalami. Mieszkańcy skorzystają z przeszło 60 miejsc parkingowych i garaży. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.

materiały inwestora


Za to przy zbiegu ul. Głubczyckiej i Opolskiej powstanie po latach osiedle mieszkań na wynajem. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. (miejska spółka) wróciło do planów budowy sześciu budynków wielorodzinnych z ponad 100 mieszkaniami.

Investphoto.pl

Ponadto w rejonie ul. Karwińskiej, Krakowskiej i Opolskiej Napollo zbuduje N-Park, o czym donosiliśmy w listopadzie.

Investphoto.pl