Wrocław: Będzie więcej mieszkań w Leśnicy. Do tego dojdą remonty zabytkówźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Będzie więcej mieszkań w Leśnicy. Do tego dojdą remonty zabytków

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowe osiedle ma powstać przy ulicy Krępickiej, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 51. Urzędnicy zdołali sprzedać nieruchomość dopiero przy trzeciej próbie. Natomiast przy ul. Skoczylasa szykują się remonty zabytków.
Spółka Fira Sp. z o.o., powiązana z deweloperem Azysa Polska Sp. z o.o., złożyła 24 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Krępickiej 57 budynku wielorodzinnego. Ma stanąć na działce nr 9/2, o powierzchni niemal 3 tys. mkw.
Za projekt odpowiada Arkadiusz Chamielec z pracowni Chamielec Architekci Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej i2 Development S.A. Dotychczas to biuro współpracowało m.in. przy realizacji osiedla Ogrody Jordanowskie oraz biurowca Wielka 27.
UM Wrocławia

Pół miliona złotych za działkę

Magistrat próbował po raz pierwszy sprzedać nieruchomość, na której znajdowały się pozostałości po ogródkach działkowych, w czerwcu ubiegłego roku. Cena wywoławcza wynosiła wówczas 550 tys. zł netto. Wówczas nie zgłosił się żaden zainteresowany. Podobnie było we wrześniu, gdy urzędnicy obniżyli wartość nieruchomości o 50 tys. zł.
Sukces przyniosło dopiero trzecie postępowanie, z 20 grudnia. Cena wywoławcza pozostała taka sama. Spółka Fira zapłaciła za teren pod zabudowę wielorodzinną 505 tys. zł netto.
UM Wrocławia

Zabytkowe budynki w Leśnicy do remontu

Mieszkańcy Leśnicy mają się doczekać remontu dwóch zabytkowych obiektów znajdujących się przy ulicy Skoczylasa. Miasto przebuduje dawną szkołę ewangelicką na Dzienny Dom Pomocy I Klub Integracji Społecznej, o czym informowaliśmy w kwietniu.
Materiały inwestora
Blask ma w przyszłości odzyskać także sąsiedni budynek, przy ul. Skoczylasa 10. Urzędnicy przygotowują do sprzedaży działki nr 20/2 oraz 23/2, o łącznej powierzchni 567 mkw. Mieści się na nich budynek willowy wybudowany w 1900 roku, przeznaczony do remontu. Nie jest objęty planem miejscowym, ale znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Z tego powodu przyszły właściciel będzie musiał konsultować się z konserwatorem zabytków.
UM Wrocławia
UM Wrocławia
UM Wrocławia
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA