Mieszkańcy Maślic skarżą się na hałas. "To zagrożenie dla zdrowia"

Mieszkańcy Maślic skarżą się na hałas. "To zagrożenie dla zdrowia"

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Do wrocławskiego magistratu właśnie trafiła petycja w sprawie wykonania pomiarów poziomu hałasu na ulicy Królewieckiej. – Hałas staje się zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców – czytamy w piśmie.
REKLAMA
Jego autor motywuje swoją prośbę bardzo dużym natężeniem ruchu samochodowego na tej ulicy i generowanym przez auta wysokim poziomem hałasu, przekraczającym normy ustanowione dla tego rodzaju terenu. Domaga się także od miasta podjęcia kroków mających na celu ograniczenie poziomu hałasu generowanego przez ruch samochodowy na odcinku ulicy Królewieckiej w budynkach od numeru 31 do 121.
Ulica Królewiecka na tym odcinku przebiega bardzo blisko frontowych ścian budynków, a ruch samochodowy potęgowany jest przez intensywną rozbudowę tej części miasta oraz fakt, że w ostatnich latach ulica Królewiecka stała się jedną z głównych dróg pozwalających na dojazd do centrum miasta od strony zachodniej. Jako taka obsługuje zarówno ruch samochodów osobowych, jak również bardzo często, pojazdów ciężarowych i ciężkiego sprzętu budowlanego – tłumaczy autor petycji.

Jak czytamy w piśmie do urzędników, intensywny ruch i związany z nim hałas ma miejsce od wczesnych godzin porannych (około 6.30) do godziny wieczornych (około 20.00).

– Te uwarunkowania sprawiają, że poziom hałasu staje się zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców ulicy Królewieckiej – dodaje mieszkaniec Maślic.

Dodajmy, że to nie jedyny problem, z którym borykają się maśliczanie. Ostatnio informowaliśmy o odpowiedzi miasta na postulaty zgłaszane przez mieszkańców tego osiedla.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA