Wrocław: Develia znów inwestuje na Maślicach. Odkupiła teren od spółdzielni mieszkaniowejźródło: fotopolska.eu - Columba livia

Wrocław: Develia znów inwestuje na Maślicach. Odkupiła teren od spółdzielni mieszkaniowej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Osiedle, ul. Augustowska/Reszelska
adresWrocław, Augustowska 66-66b/Reszelska 12-16
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA
Wrocławski deweloper zapłacił za grunt przy zbiegu ulic Augustowskiej i Reszelskiej niespełna cztery miliony złotych. Zbuduje ponad 80 lokali. Sprzedaż rozpocznie za dwa lata.
Develia S.A. zrealizowała w 2013 roku osiedle Potokowa. Po latach ponownie postawiła na wrocławskie Maślice. Zawarła 10 czerwca umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego (do 2089 r.) nieruchomości gruntowej przy ul. Augustowskiej 66-66b/Reszelskiej 12-16. Zapłaciła za teren o powierzchni 9 324 mkw. 3 mln 200 tys. zł netto (3 mln 933 tys. zł brutto). Oprócz parceli nr 284/1 i 284/2 nabyła też działkę drogową o nr 283/9. Zamierza zbudować około 83 mieszkań. Planuje ruszyć z ich sprzedażą w III kwartale 2022 roku.
REKLAMA
Inwestycje zrealizowane przez Develię w rejonie Maślic i Stabłowic, czyli osiedla Potokowa oraz Stabłowicka 77, cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi nam Mirosław Kujawski, członek zarządu Develii. – Od dłuższego czasu spółka analizowała grunty w tych lokalizacjach pod kątem ich zakupu. Jesteśmy przekonani, że możliwość realizacji kolejnej inwestycji na Maślicach zwiększy atrakcyjność oferty mieszkań Develii we Wrocławiu.


Były teren spółdzielni

Wspomniany teren wystawiła na sprzedaż Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Maślice. Planowała rozstrzygnąć przetarg do 23 lutego. W ogłoszeniu poinformowała, że uzyskała pozwolenie na budowę (nieprawomocne) dwóch budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi i lokalem biurowym.

Rozpoczęto roboty budowlane. Wykonano m.in. przyłącze budowlane prądu i wody, wycinkę drzew, ogrodzenie placu budowy, ułożono drogi dojazdowe z płyt betonowych, wykonano częściowo roboty ziemne pod pierwszy budynek, wykonano częściowo beton podkładowy i zbrojenie płyty fundamentowej – wylicza SBM Maślice.


Do kupienia także miejskie grunty

W tej okolicy pojawi się więcej mieszkań. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że miasto chce sprzedać kilkadziesiąt działek przy ul. Reszelskiej, a także dwie nieruchomości tuż obok – już przy ul. Królewieckiej. Ich powierzchnia wynosi w sumie ponad 2,5 ha.

Za to w zeszłym tygodniu pisaliśmy, że magistrat planuje zbyć jeszcze teren przy ul. Stodolnej, w pobliżu kąpieliska Królewiecka. Mogą tam powstać domy lub wille miejskie.

Zdjęcie główne: fotopolska.eu – Columba livia

Komentarze (6)

Napisz komentarz
Mariusz Bartodziej(gość)
@
Ag
(gość)
Develia? Lc corp zmieniło nazwę firmy?
Zgadza się, już chyba w zeszłym roku.
Prorok(gość)
@
Ewa
(gość)
Nawala tych lokali, betonowe pustynie a korki? O tym nikt nie mysli ze jedna droga...
Takie mamy miasto jakich włodarzy wybieramy. A im w głowie tylko lans i LGBT, a reszta ? kogo to obchodzi. I tak w następnych wyborach wybierzemy ten sam "Układ Wrocławski".
Ewa(gość)
Nawala tych lokali, betonowe pustynie a korki? O tym nikt nie mysli ze jedna droga...
Ag(gość)
Develia? Lc corp zmieniło nazwę firmy?
Bo(gość)
Brawo urzędnicy Królewiecka i Maslicka zapchana że przejechać nie można a oni sprzedają tereny pod budowę mieszkań może by tak najpierw te dwie ulice poszerzyć a później budować?  Wy tępe sku#@&syny
Maślak(gość)
O... a miało być 58 mieszkań, teraz widzę że będzie ich dużo więcej. Brawo.
REKLAMA