Wrocław: Na Gądowie Małym doczekają się odnowy terenu rekreacyjnego dzięki WBO źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Na Gądowie Małym doczekają się odnowy terenu rekreacyjnego dzięki WBO

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Zielona strefa relaksu powstanie przy ulicy Bulwar Ikara. Zakłada budowę m.in. ścieżek, placu zabaw i pergoli. Firma Park-M Poland wykona prace jeszcze w tym roku. Miasto musiało dołożyć 100 tys. zł.
Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął 31 sierpnia przetarg na realizację zielonej strefy relaksu na Gądowie Małym przy Bulwarze Ikara, w sąsiedztwie przychodni. Zwyciężyła spółka Park-M Poland Sp. z o.o. ze Starego Sącza, która zgłosiła się jako jedyna. Jej oferta wyniosła 259 tys. 480 zł brutto, przy udzieleniu pięcioletniej gwarancji. Magistrat chciał przeznaczyć na ten cel 159 tys. 706 zł, ale zdecydował się dołożyć brakującą kwotę.
Materiały inwestora

Plac zabaw, pergola i nowe ławki

Na terenie placu znajduje się kilka mocno zużytych urządzeń wyposażenia terenu, znajdują się tam pojedyncze ławki, kosze na śmieci, betonowa piaskownica i zjeżdżalnia metalowa. Teren skweru jest mocno zdewastowany i nie spełnia swojej rekreacyjnej funkcji – piszą autorzy projektu z pracowni Vertigo Margareta Jarczewska.
W związku z tym Park-M Poland rozpocznie prace od rozbiórki m.in. nawierzchni z płyt betonowych, betonowych ławek i stalowego kosza, schodów terenowych, osłony śmietnikowej, piaskownicy oraz zjeżdżalni. Następnie dostarczy nową, zadaszoną piaskownicę, zjeżdżalnię z dachem i trapem, trzy śmietniki, a także sześć drewnianych ławek z oparciem. Ponadto wykona pergolę. Zajmie się również utworzeniem ścieżek i nawierzchni. Na realizację zadania ma czas do 10 października.
Materiały inwestora
Na załączonych wizualizacjach widoczne są elementy małej architektury typu stoliki do gry w szachy, żagle zacieniające część zieleńca oraz dodatkowe pergole. Ich montaż zaplanowany został na bezpośrednio przylegającym terenie do wskazanego zieleńca, nieleżący do spółdzielni mieszkaniowej. Powyższe elementy małej architektury będą realizowane przez nią w ramach własnych inwestycji i nie podlegają obecnemu zamówieniu – wyjaśniają urzędnicy.
REKLAMA
Zielona strefa relaksu to zwycięski projekt nr 748 we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim 2017. Obejmował rejon Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin, z progiem budżetowym do 250 tys. zł. Otrzymał 2927 głosów.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Na Gądowie Małym powstanie też polana integracyjna

ZZM wybrał w tym roku także wykonawcę pobliskiego terenu rekreacyjnego, zlokalizowanego pomiędzy ul. Drzewieckiego a Horbaczewskiego (również dzięki WBO). Polana integracyjna na Gądowie Małym obejmuje m.in. budowę nawierzchni żwirowych i trawiastych wydzielenie stref rekreacji wraz z wejściami na teren skweru, a także utworzenie okrągłej, stalowo-drewnianej pergoli. O szczegółach tej inwestycji pisaliśmy w marcu.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA