Wrocław: Wraca sprawa budowy osiedla wielorodzinnego na Poświętnem. Zmienił się projektantźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Wraca sprawa budowy osiedla wielorodzinnego na Poświętnem. Zmienił się projektant

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Firma MW Projekt zamierzała postawić bloki przy ulicy Kamieńskiego już w 2017 roku. Po kilku miesiącach wycofała złożony dokument, by po roku wrócić z kolejnym. Zmieniła się pracownia – z Maćków Pracownia Projektowa na Cadin Jakub Lekki.
Spółka MW Projekt złożyła 28 września wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Kamieńskiego (blisko zbiegu z Poświęcką) zespołu budynków wielorodzinnych. Mają powstać na działce nr 41/2 o powierzchni 3162 mkw. Projekt przygotowuje pracownia Cadin Jakub Lekki.
UM Wrocławia
O planowaniu tej inwestycji pisaliśmy już w sierpniu 2017 roku. Wówczas inwestor wycofał złożony dokument o wydanie zgody na realizację obiektów o łącznej kubaturze 13 tys. metrów sześciennych. Zrobił to po tym, jak został wezwany do uzupełnienia dokumentacji. Wówczas za projekt odpowiadała Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.

Więcej mieszkań w okolicy

REKLAMA
W rejonie ul. Kamieńskiego przybędzie inwestycji mieszkaniowych. W listopadzie 2017 roku informowaliśmy, że niedaleko osiedla planowanego przez MW Projekt zamierza budować Arbet Sp. z o.o. Sp.k.
Za to w maju ubiegłego roku pisaliśmy o osiedlu przygotowywanym przez prywatnego inwestora.
Mieszkania może wybudować w tym rejonie również Comex Deweloperstwo Sp. z o.o. Jak donosiliśmy w czerwcu, odkupił za blisko 3 mln zł państwowy teren o powierzchni niemal hektara.

Na Poświętnem powstanie też sklep meblowy

Mieszkańcy Poświętnem i okolic doczekają się także nowego sklepu. Miasto sprzedało w kwietniu za ponad 12 mln zł nieruchomość przy ul. Paprotnej/Żmigrodzkiej. Stanie na niej salon Agata Meble.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA