DODAJ

Wrocław: WPB wchodzi na Wojszyce z inwestycją mieszkaniową

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: WPB wchodzi na
Mariusz Bartodziej
2019-08-14 14:58:36
Wrocławski deweloper przygotowuje się do tego przedsięwzięcia, swojego pierwszego w tej części miasta, już od ubiegłego roku. Zrealizuje osiedle przy ulicy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Zajmie obszar o powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych.

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. otrzymało 23 maja (po siedmiu miesiącach) pozwolenie na budowę przy ul. Gałczyńskiego 37 budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym, o kubaturze 15,9 tys. metrów sześciennych. Powstanie na działkach nr 52 oraz 13/8, o łącznej powierzchni 7 305 mkw. Za projekt odpowiada pracownia Innova 2 Projektowanie i Usługi Inwestycyjne Anna Bożek-Nowicka. Inwestor nie podaje jeszcze szczegółów przedsięwzięcia.

Deweloper uzyskał w kwietniu (po dwóch miesiącach) zgodę na rozbiórkę linii napowietrznej średniego napięcia oraz budowę  linii kablowej SN wraz ze złączem kablowym SN. Przedsięwzięcie obejmuje m.in. wspomniane parcele. Podobnie jest w przypadku złożonego 19 czerwca wniosku o pozwolenie na utworzenie drogi wraz z odwodnieniem, oświetleniem i MKT dla potrzeb obsługi komunikacyjnej budynków wielorodzinnych. Dokument jest rozpatrywany.

UM Wrocławia


Będzie więcej mieszkań

W bliskim sąsiedztwie, przy ul. Iwaszkiewicza, szykują się jeszcze co najmniej dwie inwestycje mieszkaniowe. Informowaliśmy o nich w lipcu. Oba osiedla zajmą obszar o łącznej powierzchni prawie 4 ha.

Za to w ubiegłym tygodniu donosiliśmy, że przebudowy doczeka się zabytkowe gospodarstwo przy ul. Pawiej. T Deweloper Sp. z o.o. wylicytował tę nieruchomość w grudniu 2016 roku za niemal 1,5 mln zł. Cena wywoławcza wynosiła 800 tys. zł.

Investphoto.pl