Wrocław: Zabytkowy dom na Swojczycach sprzedany. Pod młotek trafią następneźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Zabytkowy dom na Swojczycach sprzedany. Pod młotek trafią następne

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto znalazło w ubiegłym roku znalazło kupca na jeden z budynków stojących przy ulicy Miłoszyckiej. W zeszłym miesiącu zbyło kolejny, za blisko 400 tysięcy złotych. W prywatne ręce trafią jeszcze co najmniej dwa obiekty i dwie działki położone przy tej samej drodze.
Magistrat rozstrzygnął 4 września przetarg na sprzedaż zabudowanej nieruchomości przy ul. Miłoszyckiej 10 na Swojczycach. Cena wywoławcza wynosiła 380 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Zwyciężyły osoby fizyczne, które zaoferowały 383,8 tys. zł.
Powierzchnia działki nr 19 wynosi 1 015 mkw. Stoi na niej budynek wielorodzinny z poddaszem użytkowym i dobudówką (częściowo podpiwniczony), o powierzchni zabudowy około 192 mkw. Mieści się w nim pięć mieszkań o łącznej pow. użytkowej 180,1 mkw. Jest w złym stanie technicznym, rzeczoznawca ocenił zużycie techniczne na 65%. Znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Na posesji zbudowano także parterowe obiekty gospodarcze, przeznaczone do rozbiórki.
UM Wrocławia
Plan miejscowy przeznacza m.in. pod zabudowę wielo- (z maksymalnie czterema lokalami) i jednorodzinną (domy wolno stojące lub bliźniaki, na działce o pow. co najmniej 450 mkw.), usługi oraz obiekty edukacyjne. Budynki mogą mieć 11 m i dwie kondygnacje nadziemne (druga jako poddasze). Pow. zabudowy ma wynieść najwyżej 40%, a wskaźnik intensywności zabudowy 1,8.
UM Wrocławia
UM Wrocławia
REKLAMA

Jeszcze jeden dom sprzedany, kolejne do kupienia w przyszłości

Budynek po drugiej stronie ulicy, także wpisany do gminnej ewidencji zabytków, miasto sprzedało w grudniu ubiegłego roku. Konieczne było powtórzenie postępowania z powodu odwołania. Zgłosiło się pięciu chętnych. Zwycięzca zaoferował blisko 600 tys. zł (cena wywoławcza wynosiła 420 tys. zł). Pow. działki to 967 mkw.
UM Wrocławia
Na tym nie koniec. Urzędnicy przygotowują do zbycia jeszcze cztery nieruchomości przy ul. Miłoszyckiej. Są przeznaczone m.in. pod zabudowę jednorodzinną oraz obiekty hotelowe. Chodzi o znajdujące się w gminnej ewidencji zabytków domy przy Miłoszyckiej 54 i 62, a także puste działki zlokalizowane pod nr 64 oraz pomiędzy nr 52 a 54.
UM Wrocławia
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA