Wrocław: Miasto sprzedaje grunt na Swojczycach pod domy lub usługiźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miasto sprzedaje grunt na Swojczycach pod domy lub usługi

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Pod młotek trafi teren w pobliżu ronda Nad Czarną Wodą. W magistracie liczą na prawie półtora miliona złotych netto. Inwestor będzie mógł zbudować m.in. hotel.
Prezydent miasta przedstawił 9 lipca wykaz (obowiązujący do 31 lipca) gruntu rolnego (porośniętego drzewami i krzewami) przeznaczonego do sprzedaży. Znajduje się w ofercie magistratu od lipca 2018 roku. Jest zlokalizowany w rejonie ulic Chałupniczej i Swojczyckiej (obok Swojczyckiej 117) na wrocławskich Swojczycach. Cena wywoławcza podczas planowanego przetargu wyniesie 1 mln 410 tys. zł netto. Urzędnicy nie ustalili jeszcze jego dokładnej daty. Inwestor będzie musiał przebudować dojazd z terenu do ul. Swojczyckiej (jednostronny chodnik, odwodnienie, oświetlenie itd.).
Powierzchnia działki nr 35/12 to 6 416 mkw. Jest przeznaczona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przede wszystkim pod zabudowę jednorodzinną lub usługową (obiekty hotelowe, gastronomiczne, handlowe o pow. sprzedaży do 400 mkw. bądź  biura). Nowe budynki mogą mieć maksymalnie 12 m wysokości (na części obszaru 9 m) i dwie kondygnacje nadziemne (ostatnia jako poddasze). Inwestor zabuduje najwyżej 30% pow. terenu. Pod realizację domu wolnostojącego musi przeznaczyć parcelę o pow. co najmniej 600 mkw., a w zabudowie bliźniaczej 450 mkw.
UM Wrocławia

REKLAMA
UM Wrocławia

Zabytkowy dom też na sprzedaż

Miasto ma w swojej ofercie, od września 2018 roku, jeszcze jedną nieruchomość przy ul. Swojczyckiej. Chodzi o wpisany do gminnej ewidencji zabytków budynek mieszkalny przy Swojczyckiej 67. Jest już wykwaterowany. Stoi na działce nr 17/3 o powierzchni 2 956 mkw. MPZP przeznacza ją m.in. pod obiekty usługowe, rozrywkowe lub handlowe, a także pod mieszkania towarzyszące.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA