Wrocław: Nowe osiedle stanie na Muchoborze Małym. Magistrat uzyskał za teren dwukrotnie więcej, niż oczekiwałźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Nowe osiedle stanie na Muchoborze Małym. Magistrat uzyskał za teren dwukrotnie więcej, niż oczekiwał

REKLAMA
Miasto sprzedało grunt przy ulicy Strzegomskiej w ubiegłym miesiącu. Istniejące obiekty mają zostać zburzone, a w ich miejsce powstaną domy. Wrocławskie firmy Ekocentrum i Omex Sławomir Stepnowski zaoferowały wspólnie niemal 3,5 miliona złotych. Rok wcześniej zakupiły też sąsiedni miejski teren, za ponad 5 milionów.
Magistrat rozstrzygnął 11 lipca przetarg na sprzedaż nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Strzegomskiej 178-180. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 700 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Zgłosiło się sześciu chętnych. Najwięcej, 3 mln 459 tys. zł, zaoferowali wspólnie spółka Ekocentrum Sp. z o.o. (zajmująca się doradztwem w zarządzaniu inwestycjami) oraz osoba prowadząca działalność Omex Sławomir Stepnowski (zrealizowała już biurowce przy ul. Legnickiej 52 i Braniborskiej 38-40). Inwestorzy nie odpowiadają na zadane pytania.
UM Wrocławia
O planie sprzedaży działek nr 5/8 oraz 5/10, o powierzchni w sumie 7 055 mkw., donosiliśmy w kwietniu. Znajdują się na nich budynki magazynowe o łącznej kubaturze około 10,1 tys. metrów sześciennych (m.in. serwis samochodowy). Plan miejscowy zakłada ich wyburzenie i zrealizowanie osiedla trzykondygnacyjnych (trzecia jako poddasze) domów jednorodzinnych w zabudowie wolno stojącej wysokich na maksymalnie 13 m. Budynek może powstać na parceli o pow. przynajmniej 600 mkw. W obiektach dopuszcza się usługi, żłobki oraz opiekę zdrowotną. Właściciel zabuduje najwyżej 40% pow. terenu – co najmniej tyle samo musi przeznaczyć na zieleń.

Teren obok też już kupiony

REKLAMA
Ci sami inwestorzy wylicytowali w kwietniu ubiegłego roku także sąsiednią miejską nieruchomość, położoną przy zbiegu ul. Strzegomskiej i Klecińskiej. Zaoferowali 5 mln 252 tys. zł netto, przebijając cenę wywoławczą o 52 tys. zł. Urzędnicy próbowali sprzedać ten grunt już w grudniu sześć lat temu, za co najmniej 2 mln 900 tys. zł.
Teren o powierzchni ponad 11 tys. mkw. jest przeznaczony pod usługi. Mogą na nim powstać m.in. biura, obiekty kongresowe i konferencyjne oraz handlu detalicznego o pow. sprzedaży do 400 mkw.
UM Wrocławia
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA