Wrocław: Miejskie działki na Zalesiu przeszły w prywatne ręceźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miejskie działki na Zalesiu przeszły w prywatne ręce

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Cena wywoławcza za nieruchomość znajdującą się w sąsiedztwie II Liceum Ogólnokształcącego i Młodzieżowego Centrum Sportu została przebita niemal dwukrotnie.
Do przetargu zorganizowanego 7 lutego przystąpiło czterech uczestników. Cena wywoławcza za działki nr 8/5 oraz 10/2, o łącznej powierzchni 1833 mkw., wynosiła 1 mln 150 tys. zł. Zwycięzcą została osoba fizyczna, która zaoferowała 2 mln 24 tys. zł, a więc blisko dwukrotnie więcej, niż oczekiwał magistrat.
Nieruchomość położona jest w strefie ochrony konserwatorskiej jako część obszaru Parku Szczytnickiego – informują urzędnicy.
REKLAMA
Plan miejscowy przewiduje utworzenie przy ulicy Kazimierza Bartla 8a zabudowy jednorodzinnej.
W celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej przedmiotowej nieruchomości od ul. Parkowej, zostanie ustanowiona na rzecz jej każdoczesnego właściciela odpłatna, nieograniczona w czasie służebność gruntowa polegająca na prawie przechodu i przejazdu, której wykonywanie będzie ograniczone do położonego w granicach działki nr 11/2, AM-15, obręb Zalesie (objętej KW nr WR1K/00143279/0) obszaru gruntu o powierzchni 424 mkw. – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA