DODAJ

Wrocław: Magazyny przy obwodnicy śródmiejskiej szykowane do zbycia i wyburzenia. W ich miejsce ma powstać osiedle

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Magazyny przy obwodnicy
Mariusz Bartodziej
2019-04-15 09:23:51
Powierzchnia terenu na Muchoborze Małym w sąsiedztwie estakady Gądowianki wynosi 0,7 hektara. Jego wartość miasto oszacowało na prawie dwa miliony złotych. Zgodnie z planem miejscowym istniejąca zabudowa ma zniknąć, a w jej miejsce pojawi się osiedle jednorodzinne.

Prezydent miasta opublikował 7 marca wykaz nieruchomości przy ulicy Strzegomskiej (pomiędzy ul. Białoruską a Ukraińską) do sprzedaży na drodze przetargu. Powierzchnia działek nr 5/8 oraz 5/10 wynosi 7055 mkw. Cena wywoławcza wyniesie 1 mln 700 tys. zł (zwolniona z podatku VAT). Termin licytacji nie jest jeszcze znany.

UM Wrocławia


Na terenie szykowanym do sprzedaży znajdują się budynki magazynowe o łącznej kubaturze około 10,1 tys. metrów sześciennych (m.in. serwis samochodowy). Plan miejscowy zakłada ich wyburzenie i wybudowanie osiedla domów jednorodzinnych – uzupełnionego ewentualnie o obiekty usługowe. Przyszły właściciel gruntu będzie musiał przebudować układ drogowy, tak my skomunikować inwestycję z ul. Strzegomską.

UM Wrocławia


Sąsiedni obszar już sprzedany

Miasto sprzedało już w kwietniu ubiegłego roku nieruchomość obok, przy zbiegu ul. Strzegomskiej i Klecińskiej. Jest przeznaczona pod usługi. Firmy Ekocentrum Sp. z o.o. i Omex Sławomir Stepnowski zaoferowały wspólnie 5 mln 252 tys. zł netto, przebijając cenę wywoławczą o 52 tys. zł.

Urzędnicy próbowali zbyć ten teren już w grudniu 2013 roku, za co najmniej 2 mln 900 tys. zł. Pięć miesięcy później obniżyli cenę do 2 mln 610 tys. zł, ale tym razem odwołali przetarg. Plan sprzedaży wrócił we wrześniu 2017 roku, a cena minimalna wzrosła niemal dwukrotnie – sięgnęła 5 mln 200 tys. zł.

UM Wrocławia