Wrocław: Dębowe Aleje – Sagaris buduje blisko 50 domów na Księżu Wielkim fot. Jakub Zazula

Wrocław: Dębowe Aleje – Sagaris buduje blisko 50 domów na Księżu Wielkim

WIZUALIZACJA
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Deweloper z Zielonej Góry chce skończyć prace przy ulicy Starodworskiej w 2020 roku. Zapłacił za miejski teren w lutym prawie trzy miliony złotych. Na sąsiedniej działce też ma stanąć osiedle, jednak magistrat nie potrafi znaleźć chętnego na jej zakup.
Firma Sagaris Sp. z o.o. Sp. k. otrzymała 24 sierpnia pozwolenie na budowę przy zbiegu ul. Cieszyńskiej i Starodworskiej zespołu domów dwulokalowych w zabudowie bliźniaczej i wolno stojącej. Ich łączna kubatura wyniesie blisko 24 tys. metrów sześciennych. Deweloper rozpoczął już realizację osiedla. Planuje ją zakończyć w I kwartale 2020 roku.
Materiały inwestora

Blisko 50 inteligentnych domów

Inwestor wydzieli w dwukondygnacyjnych domach 46 lokali o powierzchniach od 113,68 do 159 mkw. Do każdego będzie przynależeć garaż i miejsce postojowe na zewnątrz. Ceny dla pierwszych dziesięciu klientów wynoszą 4396-4800 zł/mkw. Obowiązuje już lista rezerwacyjna, a jeszcze w styczniu ma ruszyć podpisywanie umów.
Klient będzie mógł skomponować za dodatkową opłatą swój inteligentny dom, od kamer po różnorodne czujniki informujące, co się dzieje w jego domu. W standardzie mamy alarm, elektryczną bramę i rolety oraz klimatyzację w salonie – wyjaśnia przedstawiciel dewelopera.
Projekt przygotowała pracownia Leśniański Projektowanie.
Materiały inwestora
REKLAMA

Prawie 3 mln zł za grunt

Sagaris wylicytował działkę nr 58/3, o powierzchni 1,38 ha, podczas miejskiego przetargu w lutym. Był jednym z trzech uczestników. Cena wywoławcza wynosiła 2 mln 340 tys. zł netto, a on zaoferował 2 mln 761 tys. 200 zł.
To była trzecia próba sprzedaży terenu przy ul. Starodworskiej. W lipcu 2017 roku magistrat oczekiwał 2 mln 600 tys. zł, a więc mniej, niż finalnie uzyskał.
UM Wrocławia
fot. Jakub Zazula

Obok też stanie osiedle

Sąsiednią działkę o powierzchni 0,93 ha, nr 58/5, miasto nie potrafi sprzedać już od lipca 2017 roku. Oczekiwało wówczas 1 mln 800 tys. zł. W październiku obniżyło cenę wywoławczą do 1 mln 620 tys. zł, ale bez efektu – tak samo w lutym 2018 roku. Fiasko przyniosły również postępowania z kwietnia, września i listopada. Ostatnim razem wpłynęło jedno wadium, jednak po terminie.
UM Wrocławia

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Ula(gość)
budują kolejny etap
Anna(gość)
Sagaris moim zdaniem SAGARIS to nie jest developer z ktorym warto sie w jakikolwiek wiązać - obsługa i mnóstwo problemów. Na tej inwstycji wszystkie okna zostaly nieprawidlowo zamontowane i developer powiedzial ze tego nie poprawki. Takich problemów jest mnóstwo!
REKLAMA