Wrocław: Miasto sprzedało grunt na Księżu Wielkim. Dębowe Aleje od Sagaris się powiększą źródło: materiały inwestora

Wrocław: Miasto sprzedało grunt na Księżu Wielkim. Dębowe Aleje od Sagaris się powiększą

WIZUALIZACJA
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Urzędnicy zdołali zbyć teren przy ulicy Starodworskiej po sześciu fiaskach w ciągu dwóch lat. Jedynym chętnym okazał się deweloper z Zielonej Góry, który rozbuduje realizowane po sąsiedzku osiedle. Zapłacił za dodatkową ziemię prawie 1,7 miliona złotych netto. Planuje dobudować niespełna 20 domów.
Magistrat rozstrzygnął 28 czerwcasiódmy przetarg na sprzedaż nieruchomości porośniętej drzewami i krzewami, położonej przy ulicy Starodworskiej na Księżu Wielkim (w sąsiedztwie rzeki Zielona). Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 660 tys. zł netto. Zgłosił się tylko jeden zainteresowany – Sagaris Sp. z o.o. Sp. k. Zaoferował 1 mln 676 tys. 600 zł.
Powierzchnia działki nr 58/5 wynosi 9 380 mkw. Miasto próbowało ją sprzedać (wraz z połową udziału w sąsiedniej parceli przeznaczonej pod drogę wewnętrzną) już w lipcu 2017 roku. Oczekiwało wówczas 1 mln 800 tys. zł. W październiku obniżyło cenę wywoławczą do 1 mln 620 tys. zł, ale bez efektu – tak samo w lutym 2018 roku. Fiasko przyniosły również postępowania z kwietnia, września i listopada. Ostatnim razem wpłynęło jedno wadium, jednak po terminie.
Przez teren przebiega magistrala wodociągowa należąca do MPWiK S.A. Odległość zabudowy od niej musi wynosić minimum 8 m. Ponadto sprzedana działka znajduje się częściowo w strefie ochronnej stopy wału powodziowego (w sytuacji całkowitego zniszczenia wałów obszarowi grozi zalanie).
UM Wrocławia

Sprzedaż blisko 20 domów ruszy za pół roku

Sagaris realizuje na sąsiedniej nieruchomości, odkupionej od miasta w lutym ubiegłego roku, osiedle Dębowe Aleje. To zespół domów dwulokalowych w zabudowie bliźniaczej i wolno stojącej z niespełna 50 lokalami. O szczegółach pisaliśmy w styczniu. Deweloper postanowił stworzyć drugi etap.
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
Zdecydowaliśmy się na zakup sąsiedniej działki, ponieważ nasza inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Sprzedaż w wysokości pięćdziesięciu procent osiągnęliśmy w pierwsze dwa miesiące – wyjaśnia nam Mateusz Jaszczuk z Sagaris.
Inwestor planuje oddać do użytku w drugim etapie 19 lokali w dwukondygnacyjnych domach, z dużymi ogródkami w kierunku wałów. Prawdopodobnie będą dostępne w metrażach 132-133 mkw. – układzie odpowiadającym jego klientom. Sprzedaż ma ruszyć z początkiem 2020 roku.
materiały inwestora
Deweloper ma w ofercie tylko lokale wewnętrzne. Zamierza utworzyć, zgodnie z oczekiwaniami nabywców, więcej tych skrajnych, z dużymi ogrodami.
Obecni klienci zwrócili nam uwagę że brakuje takiego produktu na wrocławskim rynku, który mogli znaleźć na Dębowych Alejach – tłumaczy Mateusz Jaszczuk.
Sagaris planuje zakup kolejnych gruntów w stolicy Dolnego Śląska i poszerzenie oferty domów. Buduje także budynki wielorodzinne, jak Przystań Królewiecka na Maślicach, o której pisaliśmy w czerwcu.

Ponad 200 nowych mieszkań od Archicomu

Na Księżu Wielkim, w sąsiedztwie ogródków działkowych, powstanie jeszcze osiedle wielorodzinne. W tym tygodniu informowaliśmy, że Archicom S.A. wygrał przetarg na zakup gruntu przy ul. Blizanowickiej. Zapłaci kilkanaście milionów złotych. Chce zrealizować na nim ponad 200 mieszkań.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Cezary(gość)
Uważajcie na Sagaris! Są problemy z odbiorami. Z dotrzymywaniem terminów bywa różnie. Bardzo niska jakość wykoniania
REKLAMA