DODAJ

Wrocław: Aż czternastu chętnych na miejską działkę. Zwycięzca przebił jej wartość trzykrotnie

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Aż czternastu chętnych
Mariusz Bartodziej
2018-03-23 08:06:29
Magistrat sprzedał dwie nieruchomości na Przedmieściu Świdnickim oraz Wojszycach. Otrzymał w sumie niespełna 2,5 mln złotych.

Przetarg na sprzedaż niezabudowanego terenu przy ulicy Joachima Lelewela odbył się 14 marca. Przystąpiło do niego aż czternastu uczestników. Cena wywoławcza wynosiła 560 tys. zł, a zwycięska spółka, Skan Konsylium Sp. z o.o Sp. k. z Wrocławia, przebiła ją ponad trzykrotnie. Zaoferowała 1 mln 820 tys. zł.

Nieruchomość składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 483 mkw., nr 11/9 oraz 11/11. Jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną z wbudowanymi usługami w parterze i parkingiem podziemnym. Jednak część terenu o pow. 250 mkw. nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

UM Wrocławia


Nowy inwestor także na Wojszycach

Pod młotek poszła również działka znajdująca się na Wojszycach, przy ul. Grota-Roweckiego 81a. Magistrat zaplanował licytację na 15 marca. Za teren o powierzchni 1 109 mkw. należało zapłacić co najmniej 500 tys. zł netto. Zgłosiło się dwóch chętnych, a zwycięzca zaoferował 525 tys. zł. Została nim wrocławska firma Art-Dam Deweloper Sp. z o.o. w organizacji, co oznacza, że spółka nie została jeszcze zarejestrowana.

Plan miejscowy dopuszcza utworzenie na sprzedanej nieruchomości zabudowy jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.

UM Wrocławia


UM Wrocławia


Miasto planuje sprzedać jeszcze jedną działkę przy ul. Grota-Roweckiego, tę pod numerem 205 na Ołtaszynie. Nie ustaliło jeszcze ceny wywoławczej za teren o powierzchni 2 649 mkw.

UM Wrocławia


Zmiany przy Grota-Roweckiego

Przy Grota-Roweckiego inwestorzy już teraz przygotowują się do kilku inwestycji. W planach są osiedla domów szeregowych oraz jednorodzinnych, a także rozbiórka budynków gospodarczych, spowodowana prawdopodobnie chęcią utworzenia kolejnych mieszkań. O tych przedsięwzięciach informowaliśmy w ubiegłym tygodniu.