DODAJ

Wrocław: Miejska działka przy obwodnicy śródmiejskiej kupiona za ponad trzy miliony

Wrocław
Wrocław: Miejska działka przy
Mariusz Bartodziej
2020-02-05 09:56:34
W pierwszym przetargu jedyna osoba, która wpłaciła wadium, nie pojawiła się na licytacji. Za drugim razem zgłosiło się już dwóch chętnych, przez co zwycięzca musiał przebić cenę wywoławczą o pół miliona złotych. Może zbudować przy ulicy Irysowej m.in. biurowiec.

Magistrat rozstrzygnął 3 lutego drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Irysowej na Poświętnem (w pobliżu ul. Nowaka-Jeziorańskiego). Cena wywoławcza wynosiła 2 mln 300 tys. zł netto. Na licytacji pojawiło się dwóch zainteresowanych. Zwycięzca, osoba fizyczna, zaoferował 2 mln 869 tys. zł.

Pierwsze postępowanie urzędnicy zaplanowali na 30 października. Wówczas chętni musieli liczyć się z takim samym minimalnym wydatkiem jak przy drugim podejściu. Jedna osoba wpłaciła wymagane wadium, ale nie wzięła udziału w przetargu. Konieczne było więc jego powtórzenie.

Powierzchnia działki nr 2/4 wynosi 1,0335 ha. Jest przeznaczona w planie miejscowym pod aktywność gospodarczą. Nowy właściciel będzie mógł więc zrealizować m.in. biura, hotele, magazyny lub obiekty handlowe, produkcyjne albo wystawiennicze. Budynki sięgną najwyżej 23 m. Teren zostanie zabudowany w maksymalnie 50%.

UM Wrocławia


Kilkudziesięciometrowa wieża przy stawie

W prywatne ręce trafi również pobliska (także przy ul. Irysowej) nieruchomość ze stawem. Składają się na nią działki nr 2/1, 3/5, 4/11 oraz 4/14, o łącznej pow. 2,28 ha. Mają podobne przeznaczenie wylicytowana już parcela. Od strony ul. Irysowej jest przewidziana dominanta o wysokości od 35 do 55 m.

Teren atrakcyjny krajobrazowo, na którym można zlokalizować m.in. funkcje hotelowe, kongresowe i konferencyjne, kryte oraz terenowe urządzenia sportowe – piszą urzędnicy.

Pierwszy przetarg, z ceną wywoławczą 4 mln zł netto, miał się odbyć 4 listopada. Choć jedna osoba wpłaciła wadium, to nie dotarła na licytację. W związku z tym magistrat zaplanował na 21 lutego drugie postępowanie. Oczekuje takiej samej kwoty.

UM Wrocławia


W przyszłości miasto sprzeda też parcele nr 3/6 i 1/22, o łącznej pow. 2,71 ha.

UM Wrocławia


Hektary już w rękach inwestorów

Okolicę czekają duże zmiany. W listopadzie donosiliśmy, że Agata S.A. przygotowuje się już do budowy salonu meblowego. Postawi go na terenie odkupionym od miasta za ponad 12 mln zł netto.

Za to miesiąc wcześniej informowaliśmy o rozstrzygnięciu licytacji na zbycie gruntu przy ul. Irysowej. Tauron Dystrybucja S.A. zaoferował jako jedyny chętny przeszło 10 mln zł netto. Planuje budowę Centrum Technicznego.

Na tym nie koniec. W listopadzie 2017 roku teren za przeszło 8 mln zł kupiła firma Dallmayr Vending&Office. O jej planach pisaliśmy w grudniu 2018 roku.

A w lipcu 2018 roku informowaliśmy, że miejską działkę z opuszczonym domem kupiła Agencja Reklamowa Czart Sp. z o.o. Była jedynym chętnym. Zaoferowała ponad 7 mln zł.