[Wrocław] Prawie 19 mln złotych za działkę na Jagodnie. Stanie tam kolejne pół tysiąca mieszkańfot. aerio.pl

[Wrocław] Prawie 19 mln złotych za działkę na Jagodnie. Stanie tam kolejne pół tysiąca mieszkań

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Wrocławski Archicom kupił kolejną działkę na Jagodnie. Deweloper zrealizuje tam następny etap swojej inwestycji Cztery Pory Roku i zbuduje ponad 500 nowych mieszkań.
W czwartek 3 listopada spółka Archicom Sp. z o.o. - Jagodno 5 Spółka Komandytowa zawarła umowę na zakup nieruchomości gruntowej o powierzchni około 3,8 hektara za 18 787 725 zł netto.
Działka w miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. 

Nieruchomość pozwala na budowę około 550 mieszkań i stanowi kontynuację inwestycji Cztery Pory Roku, realizowanej przez Grupę Archicom od 2001 roku – wyjaśniają przedstawiciele dewelopera.
Jak czytamy w raporcie giełdowym, zakup nieruchomości zostanie sfinansowany m.in. z wpływów z emisji akcji serii E przeprowadzonej przez Archicom w marcu 2016 roku
Wartość powyższej transakcji nie przekracza 10% kapitałów własnych spółki – dodaje deweloper.
Przypomnijmy, że to kolejna w ostatnim czasie duża działka kupiona przez Archicom pod zabudowę mieszkaniową. W październiku deweloper sfinalizował też transakcję kupna gruntu przy ulicy Kamieńskiego, gdzie łącznie ma powstać 525 mieszkań.
Jagodno z nową drogą, ale bez tramwaju
Miasto przymierza się do przebudowy ulicy Buforowej, zaplanowanej na 2017 rok. Na razie nie ma jednak szans, by na Jagodno pojechał tramwaj. 

– Przygotowywany przez nas projekt, który ma szansę być wkrótce realizowany, nie przewiduje rozbudowy sieci tramwajowej. W ramach naszego zadania, pod przyszłe torowisko tramwajowe ma być przebudowany wiadukt kolejowy i pozostawiona rezerwa terenowa – wyjaśnia Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje,

Przebudowa ulicy Buforowej ma pochłonąć niespełna 80 mln złotych.

Jeśli chodzi o linię tramwajową, to zgodnie z zaprezentowanym niedawno Wrocławskim Programem Tramwajowymtrasa na Jagodno znalazła się wśród najpilniejszych inwestycji przewidzianych do realizacji po 2022 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

nowa mieszkanie w Cztery Pory Roku

rzutnazwapowierzchniapiętropokoicena
Cztery Pory Roku - J18 1/1/7/3kJ18 1/1/7/3k63.36 m213
531 500,00
8 388,57 zł/m2
REKLAMA