DODAJ

Wrocław: Dolnośląskie Linie Autobusowe płacą prawie cztery miliony za teren na Kowalach

Wrocław
Wrocław: Dolnośląskie Linie Autobusowe
Mariusz Bartodziej
2018-11-30 08:31:19
Wrocławski przewoźnik wylicytował we wrześniu miejską nieruchomość przy ulicy Kowalskiej. Przebił cenę wywoławczą o blisko 800 tysięcy złotych. Na zakupionym terenie może wybudować m.in. biura, magazyny i obiekty handlowe.

Magistrat rozstrzygnął 28 września przetarg na sprzedaż nieruchomości przy zbiegu ul. Kowalskiej i Olsztyńskiej. Zgłosiło się trzech licytantów. Cena wywoławcza wynosiła 2 mln 905 tys. zł netto. Zwycięzca, Dolnośląskie Linie Autobusowe sp. z o.o., zaoferował 3 mln 687 tys. zł. Na razie nie zdradza swoich planów.

Nie możemy udzielić żadnej informacji na tym etapie  inwestycji – informuje nas Wanda Zielińska, wiceprezes zarządu DLA Sp. z o.o.

Powierzchnia działek nr 29, 30/4, 31, 32, 33 wynosi 1,38 ha. Znajdują się na nich dwa zdewastowane obiekty gospodarcze oraz ogrodzenie z metalowej siatki. Nieruchomość jest przeznaczona w planie miejscowym pod aktywność gospodarczą z wyłączeniem wypoczynku. Mogą więc na niej powstać m.in. biura, magazyny, stacje paliw oraz obiekty usługowe, produkcyjne, transportowe, gastronomiczne, a także handlowe (małopowierzchniowe i hurtowe).

Dolnośląskie Linie Autobusowe funkcjonują od 1997 roku. Obsługują m.in. linie 900L, 900P, 901, 910, 845 i 855.

UM Wrocławia


Pobliski teren już sprzedany

Miasto sprzedało już w tym roku jedną nieruchomość przy ul. Kowalskiej, o czym informowaliśmy w sierpniu. Do przetargu zgłosił się tylko jeden uczestnik. Zaoferował ponad 2 mln zł netto