DODAJ

Wrocław: Starsze dzieci na Szczepinie zyskają miejsce do zabawy [WIZUALIZACJE]

Sport i rekreacja / Wrocław
Wrocław: Starsze dzieci na
Mariusz Bartodziej
2018-11-22 08:13:33
Plac zabaw powstanie pomiędzy ulicami Inowrocławską, Zachodnią i Młodych Techników. Zostanie zrealizowany dzięki środkom z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Prace w ciągu kilku miesięcy wykona za ponad 200 tys. zł Park-M Poland.

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął 19 listopada przetarg na budowę placu zabaw dla starszych dzieci na skwerze św. o. Damiana de Veuster. Jako jedyna zgłosiła się spółka Park-M Poland Sp. z o.o. ze Starego Sącza (chętnego poznaliśmy 28 września). Zaoferowała realizację prac za 266 tys. zł brutto przy udzieleniu trzyletniej gwarancji. Ma na to czas do 29 marca. Miasto planowało wydać 242 tys. zł.

Materiały inwestora


Plac zabaw i stojaki na rowery, a w przyszłości też zielony labirynt

Zwycięska firma rozpocznie prace od rozebrania nieczynnego kortu tenisowego. W jego miejsce utworzy plac zabaw ze żwirową nawierzchnią. Zamontuje na nim sześć zabawek: las wspinaczkowy, huśtawkę wahadłową oraz typu "bocianie gniazdo", drabinkę falową, równoważnię "lina artystyczna" oraz polegiwacz. Ponadto naprawi nawierzchnię chodnika, postawi trzy stojaki rowerowe oraz wymieni przykrycie studni głębinowej. Na koniec odtworzy trawniki do 2 m od krawężnika alejki.

Projekt przygotowany przez pracownię Zielony Ogród Tatiana Nowosad zakłada też dalsze zagospodarowanie terenu, do realizacji w przyszłości. Obejmuje ono powstanie nowych ścieżek w miejsca istniejących przedeptów, montaż dodatkowego oświetlenia, ławek, koszów na śmieci i stojaków rowerowych, a także utworzenie miejsca do gry w szachy oraz zielonego labiryntu żywopłotowego z zieloną altaną. Do obecnych atrakcji należą górka saneczkowa, siłownia terenowa i ogrodzony plac zabaw dla młodszych dzieci.

Materiały inwestora


Mieszkańcy sami wywalczyli miejsce zabaw

Mieszkańcy wybrali tę inwestycję w głosowaniu w WBO 2017 (projekt nr 60). Oczekiwali powstania obok istniejącego placu zabaw dla małych także takiego, na którym mogłyby się bawić dzieci w wieku szkolnym.

Takie sąsiedztwo pozwoli korzystać z tego miejsca rodzinom z dziećmi w każdym wieku. Chcemy, by ten teren swoim charakterem komponował się z drzewami i zielenią, która przyciąga tu mieszkańców – wyjaśniają pomysłodawcy.

Podkreślają, że dzięki tej inwestycji ich osiedle zyska atrakcyjne miejsce dla dzieci, rodziców i seniorów.

Nasza górka zasługuje, by stać się miejscem, gdzie pulsuje życie, gdzie czuć rytm ludzi, zasługuje, by być sercem Szczepina – dodają liderzy projektu.

Mieszkań na Szczepinie przybędzie

Szczepin wciąż rozwija się pod kątem mieszkalnictwa. Ponad 200 mieszkań wybuduje Vantage Development S.A. W październiku informowaliśmy o zakupie przez niego nieruchomości. Zapłacił za nią prawie 20 mln zł netto.