Vantage Development sprzedaje działkę pod kompleks biurowy przy Fabrycznej

Vantage Development sprzedaje działkę pod kompleks biurowy przy Fabrycznej

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Wrocławski deweloper, notowany na giełdzie – Vantage Development S.A. poinformował, że w dniu 24 sierpnia 2016 r. spółka zależna od Emitenta IPD Południe Sp. z o.o. (Sprzedający) zawarła z podmiotem spoza Grupy Kapitałowej Emitenta (Kupujący) przedwstępną warunkową umowę sprzedaży nieruchomości przeznaczonej pod inwestycję komercyjną, położonej we Wrocławiu przy ulicy Fabrycznej 6-8, za cenę 10,8 mln zł netto.
Przyrzeczona umowa sprzedaży nieruchomości zawarta zostanie w terminie do dnia 31 grudnia 2016 roku, z opcją wydłużenia tego terminu o 3 miesiące w określonych w umowie przedwstępnej okolicznościach. Zawarcie przyrzeczonej umowy sprzedaży uzależnione jest od spełnienia się warunków zawieszających polegających na uzyskaniu przez Sprzedającego zamiennego pozwolenia na budowę oraz wyrażeniu przez Sprzedającego zgody na przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę na Kupującego. Warunki zawieszające zastrzeżone są na korzyść Kupującego, w związku z czym ma on prawo żądać zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży nieruchomości również w sytuacji nieziszczenia się warunków.

Najpierw miał być wysokościowiec, później niższy kompleks biurowy

Na działce miał powstać kompleks Gamma Office. Vantage Development S.A. rozpatrywał różne koncepcje zagospodarowania tej działki. W grę wchodziła także budowa ponad 100 metrowego wieżowca (wspólny projekt konkursowy, autorstwa pracowni architektonicznych APA Markowski i Projektor).

Jednak ze względów ekonomicznych zadecydowano jednak o budowie niższego kompleksu biurowego, autorstwa tego samego duetu pracowni architektonicznych.

Ostatecznie jednak przez kilka lat, nie doszło nawet do wstępnych prac budowlanych na działce.

Vantage Development stawia na Promenady Business Park

Deweloper postanowił jednak ostatecznie sprzedać działkę wraz z projektem inwestorowi zewnętrznemu, a sam zdecydowanie postawił na jedną lokalizację biurową we Wrocławiu, na kompleks Promenady Business Park, który to powstaje obok wielkiego projektu mieszkaniowego Vantage Development S.A. – osiedla "Promanady Wrocławskie" – budowanej od zera nowej dzielnicy mieszkaniowej w stolicy Dolnego Śląska. 

To w ten kompleks biurowy i jego kolejne etapy zamierza w najbliższych latach konsekwentnie inwestować Vantage Development S.A., budując kolejne biurowce.

Wizualizacja: vantage-sa.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA