DODAJ

Droga wojewódzka na północy Wrocławia do przebudowy. Jest przetarg

Drogi i mosty / Wrocław
Droga wojewódzka na północy
Mariusz Bartodziej
2019-01-17 11:39:03
Mieszkańcy Różanki, Lipy Piotrowskiej i Świniar doczekają się remontu czterech ulic: Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej. Powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestycja szacowana na blisko 40 mln zł ma być skończona w 2021 roku.

Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. ogłosiły 16 stycznia przetarg na przebudowę ulic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 we Wrocławiu. Termin składania ofert mija 27 lutego. O wyborze wykonawcy w 60 procentach zadecyduje cena, w 20 doświadczenie kierownika budowy, a po 10 termin gwarancji i wydłużenie okresu rękojmi. Prace budowlane mają trwać 24 miesiące od dnia podpisania umowy.

Projekt będzie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ma pochodzić 18 mln 791 tys. zł. Urzędnicy szacowali koszt inwestycji w składanym wniosku na 38 mln 264 tys. zł.

Nowe chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie

Inwestycja dotyczy czterech ulic. Wykonawca rozbuduje ul. Obornicką na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z Bałtycką i Bezpieczną. Ponadto m.in. przebuduje przystanki, zatoki autobusowe i skrzyżowania z ul. Parnickiego i Bezpieczną. Utworzy chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie.

Prace na ul. Pełczyńskiej obejmą fragment od Kominiarskiej (wraz ze skrzyżowaniem) do J. Nowaka Jeziorańskiego (rondo W. Kielara  bez skrzyżowania). Przebudowa czeka skrzyżowania z ul. Kominiarską, Kaczeńcową, Podbiałową, Ostową oraz Ćwiczebną, a także zjazdy prywatne i publiczne. Zwycięska firmy utworzy nowy wlot ul. Melioranckiej w Pełczyńską (reszta prac zostanie zrealizowana w ramach odrębnej inwestycji, budowy drogi łączącej Miętową z Pełczyńską). Pojawią się nowe ciągi piesze, rowerowe oraz pieszo-rowerowe.

Kolejną z rozbudowanych ulic będzie ul. Zajączkowska – od Kminkowej (Pełczyńska 153), do Pęgowskiej (Zajączkowska 53). Wykonawca wyremontuje skrzyżowania z ul. Zapotocze, Załęże i Pęgowską. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z nowych ścieżek.

Miasto rozbuduje też ul. Pęgowską, na odcinku od Zajączkowskiej do Zarzecze. Wyłoniona w przetargu firma wykona na niej podobne prace co na poprzednich fragmentach dotyczących oświetlenia, ścieżek i przebudowy infrastruktury. Prace obejmą skrzyżowania z ul. Zalipie, Zabłocie, Dalimira, Mikory/Zaziębie, Zarzecze i Mikory.


UM Wrocławia