38,5 mln zł na drogi wojewódzkie Zachodniego Pomorza

38,5 mln zł na drogi wojewódzkie Zachodniego Pomorza

zachodniopomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W tym roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie będzie prowadził 34 przebudowy odcinków dróg wojewódzkich i 34 zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Plan zadań na ten rok został już zatwierdzony przez zarząd województwa.

 

Co roku plan jest tworzony na podstawie przeglądów dróg i raportów wskazujących na najpilniejsze potrzeby. Dziesięć zadań będzie kontynuacją przebudów prowadzonych w ostatnich latach. Wśród tych inwestycji znajduje się przebudowa odcinka DW-162 od Sławoborza do Świdwina.

 

Kolejne zadania drogowe to przebudowa ponad 3,5 km drogi wojewódzkiej nr 169 Tychowo – Głodowa, ulica Polna w Czaplinku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163 oraz ulica Podgórna w Węgorzynie w ciągu DW-151.

 

REKLAMA

Droga wojewódzka nr 151 prowadząca ze Świdwina do Gorzowa Wielkopolskiego zostanie też przebudowana na siedmiu innych odcinkach. Będą to fragmenty miejskie w Łobzie i Pełczycach, w Barlinku oraz Łubiance. Kolejne odcinki to Recz – Pomień, Płotno – Pełczyce i Łubianka – granica województwa.

 

W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzone będą, jak każdego roku, budowy i przebudowy chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych. Do tych zadań włączają się również gminy.

 

Łącznie na 2014 rok zaplanowano przebudowę prawie 37 km dróg wojewódzkich, na które województwo zarezerwowało w swoim budżecie kwotę 34,5 mln zł. Dodatkowo, blisko 4 mln zł pochłoną inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pieszych i podróżnych poruszających się trasami wojewódzkimi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA