Park wodny w Koszalinie: przetarg zakończony, firma wybrana

Park wodny w Koszalinie: przetarg zakończony, firma wybrana

zachodniopomorskie
REKLAMA

Dzisiaj (piątek, 20 kwietnia) została wybrana firma, która ma wybudować koszaliński aquapark. Komisja przetargowa zdecydowała, że będzie to Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego WROBIS SA. Prezes ZOS sp. z o.o. zatwierdził ten wybór.

 

Choć najtańszą ofertę (niespełna 69 mln zł brutto) złożyła kołobrzeska spółka komandytowo-akcyjna Kornas Development, została ona odrzucona z dwóch powodów – formalnej oceny złożonej dokumentacji oraz merytorycznej oceny biegłych z komisji przetargowej, którzy uznali, iż zaproponowana przez tę firmę oferta cenowa jest zbyt niska w stosunku do przedmiotu robót.

 

Kolejna pod względem ceny była Grupa Budowlana Alstal z Inowrocławia (budowała m.in Termy Maltańskie w Poznaniu), która proponowała, że zbuduje aquapark w Koszalinie za prawie 81 mln zł brutto. Jednakże ta oferta nie mogła być brana pod uwagę, gdyż firma nie przedłużyła tzw. terminu związania ofertą, co automatycznie ją zdyskwalifikowało.

REKLAMA

 

W tej sytuacji komisja przetargowa uznała, iż najkorzystniejszą ofertę (proponowany koszt inwestycji to dokładnie 84 mln 747 tys. zł brutto) złożyło Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 WROBIS SA, od 1998 roku będące członkiem Grupy Kapitałowej Mostostal Warszawa SA, której strategicznym partnerem jest hiszpański koncern budowlany ACCIONA . Dodatkowo za wyborem tej istniejącej od 60 lat firmy przemawia fakt, iż w swoim budowlanym portfolio ma inwestycję znaną w naszym regionie - aquapark w Ustroniu Morskim. WROBIS prowadzi wiele inwestycji w całej Polsce – między innymi w Szczecinie, gdzie wybudowała i buduje wiele obiektów służby zdrowia, choćby Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi. Inwestycjami na naszym terenie zajmuje się Oddział Regionu Zachodniego. Spółka jest znana także w Skandynawii, została zarejestrowana w Konfederacji Norweskich Przedsiębiorców Budowlanych, która zrzesza najbardziej wiarygodne firmy, działające na rynku skandynawskim.

 

Czy to oznacza, że można już rozpoczynać prace budowlane? Niestety, nie. Zgodnie z przepisami, firmy biorące udział w przetargu mają teraz 10 dni na złożenie odwołania. Jeśli żadne odwołanie nie wpłynie, WROBIS SA przedstawi szczegółowy kosztorys inwestycji wraz z harmonogramem prac i umowa zostanie zawarta. Dopiero wówczas będą mogły rozpocząć się prace budowlane. Natomiast jeśli odwołania wpłyną, trzeba będzie zaczekać na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA