We wrocławskim Aquaparku otwarto po remoncie basen sportowy

We wrocławskim Aquaparku otwarto po remoncie basen sportowy

ZDJĘCIA
REKLAMA
Od poniedziałku, 5 października można już korzystać z basenu sportowego we wrocławskim Aquaparku przy ulicy Borowskiej. Od 24 sierpnia na basenie trwał gruntowny remont.
Prace remontowe trwały blisko półtora miesiąca i kosztowały ponad 1,2 mln zł brutto. Skuto w tym czasie 730 mkw. płytek, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Niecka o długości 25 metrów została wyszlifowana, a cała izolacja wymieniona na nową. Rocznie z basenu sportowego we wrocławskim Aquaparku korzysta nawet ponad 100 tys. osób, więc modernizacja po 11 latach była konieczna.
Wrocławski Park Wodny S.A.
– Z naszego basenu sportowego korzystają wrocławianie, którzy od zabawy w wodzie wolą po prostu pływać. Gruntowny remont tej niecki pozwoli nam w przyszłości uniknąć mniejszych awarii, przez które czasem musieliśmy wyłączać poszczególne tory oraz poprawi jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo – podkreślał podczas rozpoczęcia prac remontowych Grzegorz Kaliszczak, prezes wrocławskiego Aquaparku. 
Wrocławski Park Wodny S.A.
REKLAMA
Remont basenu sportowego był już kolejną inwestycją Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. w tym roku. Pod koniec lipca na terenie Aquaparku otwarto nowe baseny odkryte, a w czasie kwarantanny wykonano tam szereg zaległych remontów.
Generalnym wykonawcą prac remontowych była firma Domax Daniel Krawiec z Ząbkowic Śląskich.
Basen sportowy otwarty jest w dni powszednie od 4:30 do 23:00, a w weekendy i w święta od 8:00 do 23.00. Obowiązują następujące ceny: bilet normalny 1 h + czas techniczny – 20 zł, bilet dla osoby z niepełnosprawnościami 1h + czas techniczny – 11 zł.
Wrocławski Park Wodny S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA