Wrocław: Rozpoczął się remont basenu sportowego w Aquaparkuźródło: materiały inwestora

Wrocław: Rozpoczął się remont basenu sportowego w Aquaparku

REKLAMA
Zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego po ponad 11 latach zdecydował się przeprowadzić gruntowny remont basenu sportowego na terenie Aquaparku. Remont tej niecki był nieunikniony. Rocznie z basenu sportowego korzysta ponad sto tysięcy osób.
W ramach remontu zostanie skutych ponad 730 mkw. płytek. Niecka basenu zostanie wyszlifowana, a cała izolacja wymieniona na nową. Remont basenu sportowego rozpoczął się 24 sierpnia i potrwa do końca września.
Na przetarg na wykonanie prac remontowych wpłynęła tylko jedna oferta. Przedsięwzięcie za kwotę 1 mln 52 tys. zł brutto realizuje firma Domax Daniel Krawiec z Ząbkowic Śląskich.
– Z naszego basenu sportowego korzystają wrocławianie, którzy od zabawy w wodzie wolą po prostu pływać. Gruntowny remont tej niecki pozwoli nam w przyszłości uniknąć mniejszych awarii, przez które czasem musieliśmy wyłączać poszczególne tory oraz poprawi jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo – mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes wrocławskiego Aquaparku.
Wrocławski Park Wodny

Remont basenu nie oznacza zakończenia treningów

REKLAMA
Wrocławski Aquapark opracował proces, dzięki któremu osoby chcącą wykonać trening na basenie będą mogły to zrobić również podczas remontu. Na terenie Basenów Rekreacyjnych znajduje się dwudziestopięciometrowy Basen Pływacki, który ma już za sobą gruntowny remont. Ta niecka jest udostępniona dla wszystkich klientów już od kilkunastu dni.

Na czas remontu basenu sportowego możliwy będzie zakup preferencyjnej wejściówki na 1 godzinę (+20 minut czasu technicznego). Wejściówka ta będzie miała dokładnie identyczną cenę jak wejściówka na Basen Sportowy, czyli 20 zł (wejściówka normalna) oraz 11 zł (wejściówka dla osoby z niepełnosprawnościami).
– Chcemy, aby nasi klienci jak najmniej odczuli niedogodności związane z remontem. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas alternatywa spotka się z zadowoleniem, a już od października będziemy mogli zaprosić naszych klientów do odmienionej strefy basenu sportowego – dodaje Paweł Rańda, wiceprezes wrocławskiego Aquaparku.
Zarówno basen pływacki, jak i szatnie na terenie basenów są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom strefa basenowa będzie otwierana aż 2 godziny wcześniej niż dotychczas.
Warto jednak pamiętać, że między godziną 6:00 a 8:00 skorzystać będzie można tylko z Basenu Pływackiego. Zjeżdżalnie i baseny zewnętrzne będą otwierane dopiero od 8:00.
Otwarcie basenu pływackiego (wejście przez kasy Basenów Rekreacyjnych): poniedziałek-niedziela w godz. 6.00-23.00.
Ceny na basen pływacki: bilet normalny 1 h + czas techniczny – 20 zł, bilet dla osoby z niepełnosprawnościami 1h + czas techniczny – 11 zł.

Komentarze (3)

Napisz komentarz
???(gość)
Ile tych osób korzystałoby w nocy? Jakie koszta utrzymania??
Ralf Sz(gość)
Myślę, że wbrew pozorom zainteresowanie w nocy byłoby spore. Kiedyś w górach pamiętam, że basen był dostępny dla gości w sezonie do 1-2 w nocy i sporo osób do tej godziny w nim pływało i nie chciało wychodzić z wody. Pływanie w blasku gwiazd jest całkiem fajne :)
Jan Augustynowski
Dlaczego nie całodobowo? Jak jest ssanie, założę się, że znajdą się amatorzy pływania o 1, czy 3 w nocy. Skoro na siłownie chodzą 24, czy na ksero ;)
REKLAMA