Wrocław: Aquapark zyska kolejną atrakcję. Za 39 mln zł powstanie ogromny plac wodny

Wrocław: Aquapark zyska kolejną atrakcję. Za 39 mln zł powstanie ogromny plac wodny

REKLAMA
Wrocławski aquapark zapowiedział kolejną inwestycję, wartą 39 mln zł, której budowa ma rozpocząć się wiosną 2019 roku. Powstać ma nowa, wielka hala z atrakcjami dla dzieci w każdym wieku. Wodny plac zabaw będzie miał wysokość 14 metrów i zajmie łącznie powierzchnię 700 mkw. Według projektu ma to być system drabinek, przejść i zjeżdżalni. 
Powstanie również 60 wolnostojących zabawek edukacyjnych. Znajdą się tam specjalne fontanny, śruby archimedesa, połączone systemy służące do przelewania wody i obserwowania skutków zwiększania i zmniejszania jej ciśnienia, systemy zapór wodnych itp. 
Materiały inwestora
W nowej hali pojawi się też basen do nauki pływania dla niemowląt i małych dzieci, o powierzchni 150 mkw., dostosowany do potrzeb niemowląt i ich opiekunów, wzorowany na istniejącej już w aquaparku – Dziecięcej Zatoce. Niecka nowej pływalni ma być płytka i z bardzo ciepłą wodą. 
W nowym obiekcie wybudowany zostanie także basen do nauki pływania dla najmłodszych – jest to efekt ogromnego zainteresowania organizowanymi przez wrocławski aquapark kursami nauki pływania dla najmłodszych. Obecnie ze szkoły pływania miesięcznie korzysta ok. 3000 dzieci, a jedyną barierą w rozwoju tych usług, jest brak drugiej pływalni o parametrach zbliżonych do istniejącego basenu dla najmłodszych.
REKLAMA
Materiały inwestora
Pieniądze na nową inwestycję wrocławskiego aquaparku mają pochodzić ze środków własnych spółki. W ciągu najbliższych tygodni zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Nowa hala zostanie usytuowana pomiędzy dobudowaną w 2013 roku Dziecięcą Zatoką a ogrodem saunowym i zajmie powierzchnię niemal 2500 mkw.
Prace budowlane mają się rozpocząć pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku, zaś ich zakończenie zaplanowano na ostatni kwartał 2021 roku.
Materiały inwestora

Tylko w 2017 roku wrocławski aquapark odwiedziło niemal 1 700 000 gości, co plasuje go w pierwszej trójce najpopularniejszych parków wodnych w Europie. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA