DODAJ

Wrocław: Aquapark rozbuduje się za ponad dziewięć milionów. Wybrał wykonawcę [WIZUALIZACJE]

Sport i rekreacja / Wrocław
Wrocław: Aquapark rozbuduje się
Mariusz Bartodziej
2019-08-01 11:24:07
Odwiedzający już za rok skorzystają z dwóch nowych basenów zewnętrznych wraz z zapleczem szatniowym i osobnych kas. Katowicka firma PPUH Transcom otrzyma niespełna 9,4 miliona złotych. Wrocławski Park Wodny sfinansuje inwestycję z własnych środków, ponieważ sam na siebie zarabia.

Wrocławski Park Wodny S.A. rozstrzygnął wczoraj, 31 lipca, przetarg na budowę basenów zewnętrznych, budynku szatniowo-sanitarnego i obiektu technicznego przy ulicy Borowskiej 99 wraz z obsługą komunikacyjną, zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną. Do 22 lipca zgłosił się tylko jeden chętny – PPUH Transcom Sp. z o.o. z Katowic. Oczekiwał 9 mln 393 tys. zł, przy czym zamawiający planował wydać maksymalnie 9 mln 628 tys. zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 11 miesięcy od dnia podpisania umowy (5 miesięcy wykonawca ma na przygotowanie projektu i uzyskanie pozwoleń). Środki pochodzą z budżetu spółki.

Jesteśmy ewenementem w skali kraju, placówką do której gmina nie tylko nie musi dokładać, ale która od lat wychodzi na plus. Ubiegły rok zamknęliśmy ponad 8-milionowym zyskiem – podkreśla Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. – Naszym celem nie jest zarabianie, ale realizowanie misji dla mieszkańców Wrocławia. A Ci chcą coraz więcej czasu spędzać na sporcie i rekreacji, co nas bardzo cieszy i motywuje do dalszego rozwoju.

materiały inwestora


Nowe baseny, szatnia i osobne wejście z kasami

Inwestycja jest planowana na terenie pomiędzy istniejąca zabudową a Wzgórzem Andersa. Od strony ul. Petrusewicza powstanie osobne wejście z bramką obrotową i obiektem z dwiema kasami. Odwiedzający będą mogli przejść do nowego budynku szatniowego z szafkami, kabinami do przebierania, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem, a także damskimi i męskimi toaletami oraz natryskami. Dalej goście dostaną się do kompleksu basenów zewnętrznych z dwiema nowymi nieckami: rekreacyjną (o powierzchni 425 mkw., głęboka na 1,2 m) i dla dzieci (82 mkw., 0,4 m). Inwestycja obejmuje jeszcze stworzenie obiektu technicznego (z halą filtrów i zbiornikami przelewowymi) oraz nowe nasadzenia: 22 drzew, 1 976 krzewów, 568 traw ozdobnych i 736 mkw. trawnika.

Wszystkie elewacje mają być obłożone jasnymi, szarymi płytami z betonu architektonicznego w różnych rozkrojach. Ślusarka zewnętrza, obróbki blacharskie w kolorze ciemnoszarym. Budynek szatniowy i techniczny zostaną pokryte zielonym dachem – mówi Grzegorz Kaliszczak.

Wrocławski Aquapark powstał 11 lat temu i, jak informuje spółka, jest jednym z najchętniej odwiedzanych tego typu obiektów w Europie. Dotychczas odwiedziło go 16 milionów gości. W tym roku milionowy klient pojawił się 16 lipca.

materiały inwestora