Miasto inwestuje w rozbudowę wrocławskiego Aquaparku

Miasto inwestuje w rozbudowę wrocławskiego Aquaparku

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Wrocławski Aquapark bije rekordy popularności, a miasto Wrocław planuje kolejne inwestycje w rozbudowę tego wrocławskiego parku wodnego.

Aż ponad 350 tysięcy osób skorzystało w te wakacje z wrocławskiego Aquaparku. Padł też nowy rekord we wrocławskim Aquaparku – w ciągu jednego dnia, przez kompleks basenów przewinęło się ponad dziewięć tysięcy gości.

Kolejny rekord w 2017 roku?

Jest duża szansa, że w 2017 roku ten rekord zostanie pobity, bo Aquapark rusza z nowymi inwestycjami, m.in. z powiększeniem saunarium. W planach jest również rozbudowa basenów na niespotykaną dotąd skalę.
Dzięki znakomitym wynikom finansowym z ostatnich lat wrocławski Aquapark stać na zaangażowanie znacznych środków finansowych w podniesienie standardu usług i to bez konieczności zaciągania zobowiązań kredytowych. Wiadomo już że w 2017 roku w Aquaparku ma ruszyć wielka rozbudowa całego kompleksu basenów rekreacyjnych.

Duże zmiany w saunarium

A jeszcze w tym roku w Aquaparku rozbuduje się saunarium, które już w tej chwili jest największym tego typu obiektem w Polsce – zajmuje prawie 2500 mkw. powierzchni. 
Na początku października ma zostać otwarty nowy zewnętrzny basen o wymiarach 8x12 mkw., który powstaje w tzw. "ogrodzie saunowym". Niecka basenu będzie wypełniona podgrzewaną wodą o temperaturze 32 stopni Celsjusza. Basen zostanie wyposażony w specjalne leżanki z hydromasażem oraz dysze masujące. Z nowego basenu będzie można z korzystać przez cały rok.
REKLAMA
Do nowego basenu będzie można wejść bez wychodzenia na zewnątrz. Koszt jacuzzi to 2,5 mln zł. To jednak nie ostatnia, nowa inwestycja we wrocławskim Aquaparku.
Do końca roku będą również inne nowości. W miejscu dotychczasowej sauny fińskiej oraz biosauny powstaną zupełnie nowe obiekty o zbliżonych funkcjach, ale w znacznie wyższym standardzie.
Najpóźniej w styczniu 2017 roku w Aquaparku mają być natomiast gotowe trzy zupełnie nowe pomieszczenia saunowe: specjalna strefa dedykowana przede wszystkim seniorom.
W ramach nowych inwestycji, które pochłoną w sumie 1,1 mln zł powstanie również nowa łaźnia parowa, a obecna łaźnia rzymska przejdzie gruntowną przebudowę i modernizację.
Po zakończeniu wszystkich planowanych inwestycji powierzchnia saunarium wrocławskiego Aquaparku powiększy się o ponad 100 mkw. 
Na początku 2017 roku Aquapark we Wrocławiu dysponował będzie aż dziewięcioma saunami fińskimi, sauną infrared, czterema łaźniami parowymi, jacuzzi, basenem wewnętrznym oraz dwoma basenami zewnętrznymi – z chłodną oraz podgrzewaną wodą.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Wg mnie najlepszy(gość)
Ab
REKLAMA